Czytasz: Google Doodle na Dzień Ziemi. Znów zaskakuje!

Google Doodle na Dzień Ziemi. Znów zaskakuje!

Google wypuściło nowego doodla. Okazja jest dobra, bo dziś planeta Ziemia ma swoje święto!

Nowe Google Doodle edukuje w ważnej sprawie. Bohaterka doodla z okazji Dnia Ziemi opowiada jak ważna w naszym życiu jest natura. Przypomina sobie, kiedy sama dostrzegła swoją przynależność do przyrody i kiedy zauważyła równowagę występującą na ziemi. Nowe doodle to też kilka wskazówek, jak dbać o naszą planetę.

GOOGLE DOODLE Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Każdej wiosny, 22 kwietnia, organizowane są akcje, aby promować postawy proekologiczne w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc.

CO TO JEST GOOGLE DOODLE?

Obecnie Google jest najpotężniejszą wyszukiwarką internetową na świecie. Firma zatrudnia 54 tysiące pracowników w kilkunastu krajach i wykazuje przychody na poziomie 10 miliardow i zyski rzędu 3 miliardów dolarów rocznie. Stała się potęgą. 

Od pewnego czasu firma Google przypomina nam o ważnych rocznicach za pomocą Google Doodle. Co to takiego?

To nic innego jak cykl grafik i animacji przygotowywanych pod konkretne daty, zazwyczaj te dotyczące ważnych wydarzeń lub ważnych postaci. Google Doodle pojawia się podczas konkretnych dni w miejscu, gdzie zwykle znajdujemy logo wyszukiwarki. Google Doodle to specjalna, tymczasowa zmiana logo na stronie głównej Google, która jest przeznaczona dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi.

źródło: Wikipedia 

A co Wy zrobicie dzisiaj dla swojej planety z okazji jej święta?