Czytasz: Google Doodle na Dzień Matki 2017

Google Doodle na Dzień Matki 2017

Polski artysta autorem Google Doodle na Dzień Matki


Kolorowe dzieci, kolorowa mama, jadą na rowerze ciągnąc za sobą kolorowy balnik. To Google Doodle na Dzień Matki. Specjalne logo na stronie głównej najpopularniejszej przeglądarki Google, które jest przeznaczone dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć, od północy zamieniło się w obrazek szczęśliwej mamy i dzieci. Mamy silnej, ale uśmiechniętej, raźno jadącej do przodu.

Autorem ilustracji Google Doodle jest polski grafik Tymek Jezierski.

To warszawski rysownik, ilustrator i plakacista. Jego prace pojawiają się regularnie w licznych polskich magazynach. Współautor komiksu o powstaniu warszawskim. Jest twórcą plakatów koncertowych Klubokawiarni Chłodna 25. Zajmuje się również projektowaniem grafik do mieszkań i sklepów. Został nagrodzony w konkursie Chimera za okładkę pisma „Architektura”.

Tymek Jezierski to jeden z najlepszych grafików na świecie. Nazywany Malarzem ilustracji.

Uznany został za jednego z 200 najlepszych ilustratorów przez wydawnictwo Lutrzer’s Archive (2009/2010). Razem z bratem Jakubem tworzą duet projektowy Brothers In Arms.

Google Doodle ma podkreślić dziś znaczenie Dnia Matki. W Polsce święto to przypada na 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Zobacz Google Doodle na Dzień Mamy z 2016 roku

A oto Google Doodle na Dzień Mamy z 2015 roku

To Google Doodle na Dzień Mamy z 2014 roku

 

A to Google Doodle na Dzień Mamy z 2013 roku

 

Zobacz kartki na Dzień Matki 2017 - kartki dla mamy .pdf:

 

Zobacz kartki na Dzień Matki 2017 - kartki dla mamy .jpg:

Czytaj więcej