Czytasz: Google dziś o...dziurkaczach

Google dziś o...dziurkaczach

Nowoczesne dziurkacze są w stanie przedziurawić za jednym razem od 10 do 65 kartek.

Google znów zaskakuje, w swoim najnowszym Doodle (14 listopada) honoruje...dziurkacze. Historia dziurkacza jest przedstawiona w Google Doodle w zabawnym filmiku trwającym niemal 2 minuty. Możecie go zobaczyć poniżej.

Historia dziurkacza

Dziurkacz to urządzenie służące do robienia otworów w np. kartce papieru. Najczęściej w celu późniejszego umieszczenia ich w segregatorze. Dziurkacz najczęściej wykorzystuje zasadę działania dźwigni. Ruchome stemple z zaostrzonymi końcami wycinają w kartce otwory najczęściej o okrągłym kształcie. Istnieją także dziurkacze stacjonarne, podobne w działaniu i wyglądzie do zszywaczy stacjonarnych.

Google Doodle - historia dziurkacza:

Podobną zasadę działania wykorzystuje bindownica. Nowoczesne dziurkacze są w stanie przedziurawić za jednym razem od 10 do 65 kartek. Często posiadają też one ograniczniki formatu, które pozwalają na równe dziurkowanie wszystkich kartek, według określonych standardów. Wyższej klasy dziurkacze mają także sygnalizatory pozwalające przedziurkować kartki według już przedziurawionej kartki.

Google Doodle - historia dziurkacza:

Co to jest Google Doodle?

Obecnie Google jest najpotężniejszą wyszukiwarką internetową na świecie. Firma zatrudnia 54 tysiące pracowników w kilkunastu krajach i wykazuje przychody na poziomie 10 miliardow i zyski rzędu 3 miliardów dolarów rocznie. Stał się potęgą. 

Od pewnego czasu firma Google przypomina nam o ważnych rocznicach za pomocą Google Doodle. Co to takiego?

To nic innego jak cykl grafik i animacji przygotowywanych pod konkretne daty, zazwyczaj te dotyczące ważnych wydarzeń lub ważnych postaci. Google Doodle pojawia się podczas konkretnych dni w miejscu, gdzie zwykle znajdujemy logo wyszukiwarki. Google Doodle to specjalna, tymczasowa zmiana logo na stronie głównej Google, która jest przeznaczona dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi.

Czytaj więcej