Czytasz: Google doodle dla nauczycieli
Kolejny raz otwierając przeglądarkę, czekają na nas kolorowe obrazki. Tym razem Google postanowiło przypomnieć internautom o święcie Edukacji Narodowej.

 

Twórcy popularnej przeglądarki postanowili użytkownikom przypominać o ważnych datach, osobach czy wydarzeniach. Co kilka dni, internautów witają kolorowe grafiki zwane google doodle. W tym Google przybliżył już historię pierwszej reporterki wojennej - Clare Hollingworth, teraz czas na kolejne wydarzenie. 

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Google przypomina o Dniu Edukacji Narodowej. 

Google Doodle na Dzień Edukacji Narodowej

Dziś rano kolorowe literki zyskały nowe kształty. Przypominają uczniów, którzy uczestniczą w lekcjach. W centralnej części znajduje się nauczyciel, który wyjaśnia zagadnienia z astronomii, chemii, matematyki, muzyki i biologii. Obrazek nawiązuje do święta wszystkich nauczycieli.

Wierszyki na Dzień Nauczyciela życzenia [KRÓTKIE, ŚMIESZNE]

Historia Dnia Nauczyciela ma swój początek w roku 1957. W Warszawie podczas światowych obrad nauczycieli ustalono, że 20 listopad będzie świętem wszystkich nauczycieli. W roku 1972 ustanowiono, że w rocznicę powołania KEN obchodzony będzie w Polsce Dzień Nauczyciela. Stan ten trwał przez jedną dekadę, w roku 1982 Dzień Nauczyciela zastąpiono Dniem Komisji Edukacji Narodowej

Kartki dla nauczycieli. Zobacz darmowe laurki na Dzień Nauczyciela

Czytaj więcej