Silesion.PL

serwis informacyjny

Goodyear wprowadza do swojej oferty motocyklowej opony marki Avon Tyres

Goodyear wprowadza do swojej oferty motocyklowej opony marki Avon Tyres

Goodyear wprowadza do swojej oferty motocyklowej opony marki Avon Tyres

Goodyear wzmacnia swoją europejską ofertę o opony motocyklowe marki Avon Tyres, jednej z najdłużej obecnych w branży motocyklowej. Będą one oferowane w portfolio Goodyear obok wielokrotnie nagradzanych i sprawdzonych produktów Dunlopa, zwiększając wszechstronność oferty dla wszystkich segmentów rynku motocyklowego.

Nowa oferta Avon obejmuje oponę Cobra Chrome do motocykli typu cruiser i custom, a także popularny model Roadrider MKII, która dodatkowo wzmacnia już silną ofertę Dunlopa do motocykli sportowych.

Ponadto Avon będzie nadal produkować model hypersportowy 3D SUPERSPORT, sportowe opony turystyczne Spirit ST i Streetrunner, Trailrider i Trekrider do zastosowań terenowych, klasyczne wzory Safety Mileage MKII i Speedmaster MKII oraz Viper Stryke do skuterów. Flagowe produkty tej marki w połączeniu z szeroką gamą opon Dunlop stanowią silną ofertę partnerską na rynku.

Marki Dunlop i Avon mają wspaniałą historię i ekscytującą przyszłość przed sobą. Ich gamy są wysoce komplementarne i znacząco zróżnicowane, co daje nam możliwość oferowania motocyklistom szerszego wyboru opon w ramach jednego z najmłodszych portfeli produktów w branży. W kolejnych latach planujemy wdrożenie nowych linii opon oraz modernizacje technologii,” wyjaśnił Ben Hoge, General Manager Motorcycle Goodyear w Europie.

Długoterminowa strategia Goodyeara dla dwóch słynnych marek opon motocyklowych wiąże się z dalszym rozwojem centrum doskonalenia opon motocyklowych w Montlucon we Francji, gdzie obecnie powstaje wiele produktów klasy premium z gamy Dunlop, w tym m.in. opony wyścigowe dostarczane do mistrzostw świata Moto2™ i Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM (WEC).

Marka Avon dołączyła do rodziny Goodyeara w 2022 roku, a włączenie opon motocyklowych do oferty to kolejny etap rozwoju portfolio Goodyeara, gdzie marka Avon pozostanie też obecna w segmencie opon do pojazdów osobowych

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024