Czytasz: Goalball 2018 w Chorzowie

Goalball 2018 w Chorzowie

Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „START” Katowice zostało organizatorem Mistrzostw Europy w Goalball grupy B w 2018 r.

Wydarzenie odbędzie się w terminie 22-30.09.2018 w Chorzowie. Mecze rozgrywane będą na dwóch halach: MORiS Chorzów oraz na hali sportowej Stadionu Śląskiego. Uczestnicy zakwaterowani będą w hotelu Focus w Chorzowie. W Mistrzostwach weźmie udział około 20 drużyn (po 10 drużyn męskich i żeńskich).

fot. Wikimedia

Goalball. O co chodzi?

Goalball to dyscyplina paraolimpijska dla osób niewidomych i słabo widzących. Gra została stworzona w 1946r. przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena w ramach doskonalenia sposobów rehabilitacji niewidomych weteranów II wojny światowej i uprawiana jest do dzisiaj również na Igrzyskach Paraolimpijskich.

Goalball jest sportem, gdzie po 3 zawodników z dwóch drużyn rywalizuje ze sobą na boisku o wymiarach 9m x 18m starając się zdobyć jak najwięcej bramek za pomocą specjalnej piłki z dzwoneczkami w środku – zawodnicy mają tu do dyspozycji jedynie zmysł słuchu.

Polska Kadra w Goalball od 2011r. utrzymuje się w dywizji B i stara się awansować do dywizji A. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zorganizować Mistrzostwa Europy w Goalball grupy B w 2018r. u nas w kraju.

Więcej informacji na www.startkatowice.pl  

Czytaj więcej