Czytasz: Gliwickie osiedle dla seniorów. Ruszyła budowa

Gliwickie osiedle dla seniorów. Ruszyła budowa

Choć nazwa może budzić kontrowersje, w Gliwicach przy ul. Warszawskiej powstaje CENTRUM 50+. Pierwsze w regionie mieszkania tworzone z myślą o osobach starszych.

Za budowę odpowiedzialna jest miejska spółka ZBM II TBS. Projekt powoli jest realizowany, przy Warszawskiej wylano już fundamenty jednego z budynków. Większość budynków ma być gotowa do końca 2018 r. Nowi mieszkańcy pojawią się tu dopiero w 2019 r. 

Nowoczesny kompleks

Zespół mieszkań powstaje na placu w sąsiedztwie komisariatu i siedziby administracji mieszkań komunalnych, niedaleko pływalni „Delfin”, kościoła pw. św. Bartłomieja oraz zielonych terenów przy gliwickiej radiostacji.  

„CENTRUM 50+” powstaje na placu w sąsiedztwie komisariatu i siedziby administracji mieszkań komunalnych przy ul. Warszawskiej, niedaleko pływalni „Delfin”, kościoła pw. św. Bartłomieja i zielonych terenów przy gliwickiej radiostacji.  

W skład osiedla wejdą cztery budynki – trzy mieszkalne oraz jeden usługowy. Dwa z budynków mieszalnych będą przeznaczone na wynajem. Mieszkania w trzecie zostaną sprzedane. Łącznie w ofercie CENTRUM 50+ będzie 84 mieszkań, z czego 45 już można wynająć. Jak informuje nas spółka koordynując inwestycję, pierwsze lokale zostały zarezerwowane. Osoby zainteresowane mogą skorzystać z wynajmu mieszkań jedno- i dwupokojowych o powierzchni od 37 do 60 m2.

 >> wizualizacje: Gliwice "CENTRUM 50+" <<

zdjęcia: www.tbs2.pl,www.gliwice.eu

Każdym budynku na osiedlu zostanie wyposażony w szerokie korytarze oraz cichobieżne windy dostosowane do osób niepełnosprawnych. Teren otaczający budynki zostanie dostosowany do różnych aktywności. Nowi mieszkańcy skorzystają ze ścieżek zdrowia, miejsca do gry w szachy oraz małego amfiteatru.

nie tylko mieszkania 

Cały projekt stworzony jest z myślą o seniorach. Pomysłodawcy chcą zagwarantować im bezpieczeństwo oraz usługi, które zaspokoją potrzeby mieszkańców. 

– Chcemy, aby mieszkańcy powstającego CENTRUM 50+ mogli w każdej chwili liczyć na pomoc i wsparcie fachowego personelu, i czuli się tam bezpieczni, aktywni i potrzebni. Naturalne ograniczenia wynikające z wieku czy stanu zdrowia nie powinny przecież zamykać seniorów w czterech ścianach i skazywać ich na monotonię i nudę – wyjaśnia Bożena Orłowska, prezes ZBM II TBS.

Dlatego w budynku usługowym ma pojawić się basen rehabilitacyjny, pomieszczenia dla usług medycznych oraz lokal gastronomiczny.

Spółka zajmująca się budową kompleksu rozpoczęła rekrutację potencjalnych firm, które mogą się pojawić w "CENTRUM 50+". Do współpracy zapraszani są lekarze, rehabilitanci i terapeuci oraz centra medyczne. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej inwestora.

 źródło: www.gliwice.eu, www.tbs2.pl

Czytaj więcej