Czytasz: Gliwickie biuro nagrodzone

Gliwickie biuro nagrodzone

Aranżacja przestrzeni biurowej gliwickiej firmy The Software House została nagrodzona w konkursie Office Superstar 2018.

Projekt biura otrzymał też nominacje do nagród Eurobuild Awards w Architekturze 2018 i PLGBC Green Building Awards 2018. Autorem projektu jest gliwickie biuro architektoniczne Zalewski Architecture Group.

Projekt nowej siedziby stworzony przez Zalewski Architecture Group to połączenie starego z nowym. Wnętrze sprzyja prospołecznej pracy kreatywnej. Jest tam duża przestrzeń wspólna, z antresolami i kuchnią, coś na pograniczu kawiarni i bawialni. Dla pracowników dostępny jest 500- metrowy prywatny taras położony w patio starego budynku poczty wokół którego rozciągają się pomieszczenia biurowe. To współczesna odpowiedź na open space. Przestrzeń jest niby-otwarta, ale podzielona ekologicznymi ściankami ze sklejki na mniejsze aneksy, które zapewniają skupienie i spokój w pracy.

Firma z branży nowych technologii The Software House to jedna z 50 najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej. Biura mieszczące się w historycznym budynku dawnej Poczty Głównej przy ul. Dolnych Wałów uzyskały główną nagrodę w konkursie Office Superstar 2018 w kategorii Biuro w Branży Technologicznej. Promuje on holistyczną koncepcję biura jako miejsca pracy oraz nowatorskie rozwiązania w zakresie aranżacji i wyróżnienia organizacje posiadające najlepsze przestrzenie w Polsce.

Konkurs Office Superstar 2018 został objęty honorowym patronatem Stowarzyszenia Architektów RP, a jego organizatorem jest firma CBRE.