Czytasz: Gliwicki półmaraton już za tydzień

Gliwicki półmaraton już za tydzień

Zbliża się IV Półmaraton Gliwicki. Biegacze zawładną miastem w przyszły weekend.

Sportowe emocje będą trwały dwa dni. W sobotę (21 października) na terenie Nowych Gliwic będą ścigać się dzieci. Dzień później dorośli.

Sportowy weekend w Gliwicach

Sportowe święto rozpocznie się od zawodów dla najmłodszych. Rozpoczęcie zawodów planowane jest na godz. 14:00, a dystans małych uczestników - uzależniony od wieku.  

Główne biegi zaplanowane są na niedzielę, 22 października. Start oraz metę zawodów zlokalizowano na Nowych Gliwicach.

O 10:00 wystartują: IV Półmaraton Gliwicki, bieg na 10 km "Gliwicka Dycha" oraz wyścig nordic walking, również na dystansie 10 km.  Regulaminy biegów, opisy tras oraz mapy można znaleźć na stronie www.polmaratongliwicki.pl

- Zapisy internetowe prowadzone są tylko do 16 października. Wpłaty dokonane po tym dniu nie zostaną zaksięgowane - przestrzegają organizatorzy.

Spóźnialscy będą mogli się zapisać w dniu biegu, w Biurze Zawodów. Posiadacze kart „Rodzina3+” oraz „Gliwicki Senior 67+ i 75+” mają prawo do 50% zniżki przy zapisach na półmaraton oraz 15% zniżki przy zapisach na "Gliwicką Dychę" i wyścig nordic walking.

Trasa IV Półmaratonu Gliwickiego

- W związku z zawodami będą występować czasowe utrudnienia w ruchu - zapowidają organizatorzy. 

22 października czasowo zablokowane wyłączone zostaną ulice: Bojkowska, Gwarków, Kochanowskiego, Kościuszki, Zawiszy Czarnego, Korfantego, Słowackiego, Daszyńskiego (od Biedronki do ronda), Sowińskiego, Okulickiego, Kozielska (możliwość poruszania się tylko w stronę C.H. Arena i Brzezinki), Wieczorka, Górnych Wałów, Krupnicza, Zwycięstwa, Dolnych Wałów, Młyńska, Powstańców Warszawy (zamknięta od ul. Młyńskiej do ul. Jasnogórskiej), Jasnogórska, Bytomska, Basztowa, Dunikowskiego, Krzywoustego, Kaszubska, Zimnej Wody, Wincentego Pola, Robotnicza (możliwość poruszania się tylko od ul. Baildona), Baildona (możliwy dojazd w stronę DTŚ), Panewnicka (możliwy dojazd w stronę DTŚ), Jasna (możliwość poruszania się tylko od ul. Pszczyńskiej).

Ulice na trasie biegu będą sukcesywnie zamykane przez Policję i służby porządkowe organizatora, a po przebiegnięciu ostatnich zawodników ruch na nich zostanie wznowiony.

źródło: UM Gliwice

Czytaj więcej