Czytasz: Firma z Gliwic w rankingu Financial Times

Firma z Gliwic w rankingu Financial Times

Brytyjski dziennik wybrał tysiąc najszybciej rozwijających się firm. W tym zestawieniu pojawiło się sześć z Polski. Wśród nich i-systems z Gliwic.

1000 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie

To pierwszy taki ranking. Financial Times, przy współpracy z instytutem badającym rynek – Statista, wybrał spośród  50 000 przedsiębiorstw  1000, które najszybciej się rozwijają. W rankingu znajdujemy sześć firm z naszego kraju. Pięć z docenionych spółek zajmuje się nowoczesnymi technologiami, jedna pracuje nad tworzeniem i wydawaniem gier wideo. 

Aby zakwalifikować się do rankingu, przedsiębiorstwa musiały spełnić wyznaczone kryteria. Chodziło m.in.: o generowanie określonych przychodów w przeciągu 3 lat od 2012 do 2015 r., niezależność firmy oraz posiadanie siedziby w jednym z 30 krajów europejskich. 

W rankingu FT 329 miejsce zajęła firma z naszego województwa. To gliwickie przedsiębiorstwo i-systems. Na rynku są już od 13 lat. Zaczynali z dwoma pracownikami. Obecnie przy ul. Bojkowskiej pracuje ponad osiemdziesięciu specjalistów. 

- Znalezienie się w pierwszej edycji rankingu 1000 najbardziej innowacyjnych firm w Europie to dla nas ogromne wyróżnienie. Na co dzień dajemy z siebie wszystko, by firma coraz szybciej się rozwijała, gwarantując nowe możliwości zarówno naszym klientom jak i pracownikom. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach będziemy zdobywać coraz wyższe miejsca w rankingu - komentuje Krzysztof Jaciw, CFO w i-systems.

Gliwicki zwycięzca

Czym zajmuje się i-systems? To firma, która powstała, aby rozwinąć e-handel. Obecnie tworzy dedykowane oprogramowanie e-commerce dla handlu i dystrybucji. Przedsiębiorstwo obsługuje również sklepy internetowe oraz wyznacza kierunki rozwoju w branży handlu elektronicznego. Wśród klientów firmy znajdują się m.in.: 5.10.15., Big Star, Dalia, FASHION HOUSE Group, Golden Rose, Hendi, Interoptyk, Sugarfree, Monnari i New Balance. W ostatnich latach firma dwukrotnie znalazła się w rankingu Deloitte Technology Fast 500, jako jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie.

 Ogłoszenie wyników rankingu FT1000 w i-systems

Zdjęcia: Facebook/i-systems

Czytaj więcej