Czytasz: W palmiarni pojawiła się...arapaima. Co to?

W palmiarni pojawiła się...arapaima. Co to?

Po ponad miesięcznej przerwie, gliwicka palmiarnia znów zaprasza do zwiedzania. Są nowe palmy i egzotyczne płaszczki.

Chcielibyście wykorzystać wolne na zwiedzenie palmiarni w Gliwicach? - Po ponad miesięcznej przerwie, nasze drzwi znów stoją otworem - informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach. W obiekcie już od 26 czerwca trwała coroczna przerwa techniczna. - Lato to idealna pora na zabiegi, ponieważ rośliny wrażliwe na niższe temperatury można wystawić na zewnątrz obiektu - tłumaczyli w palmiarni.

Miało zrobić się bardziej tropikalnie. I zrobiło!

Przegląd roślinności, ale też zmiany w samym budynku. Na tym polegały główne prace toczącej się w palmiarni. Zarządca już na początku wakacji zapowiadał, że po przerwie zrobi się tu bardziej egzotycznie. Słowa dotrzymał. Pojawiły się m.in. nowe odmiany palm, a także kilka nowych zwierząt. W akwariach zamieszkało kilka nowych płaszczek, a także druga arapaima. Co to takiego? To tzw. ryba czerwona, jedna z największych słodkowodnych ryb świata. Największe odnotowane w historii ichtiologii gatunki osiągały niemal 4 metry długości i wagę 200 kilogramów.

palmiania W Gliwicach przeszła wizualny lifting

Ale to nie koniec. Zmiany dotyczyły także budynku. Pomalowano m.in. poręcze antresoli, naprawiono podesty pod akwariami i drewniane schody w pawilonie sukulentów. Prace remontowe w palmiarni w Gliwicach objęły także centralne ogrzewanie, sieć grzewczą, instalację elektryczną i wodną.

Czytaj więcej