Czytasz: “Dziupla” w Wielowsi zlikwidowana

“Dziupla” w Wielowsi zlikwidowana

Śląscy policjanci namierzyli i rozbili szajkę złodziei samochodów.

Policjanci zatrzymali 45-latka, który w stodole wraz z dwoma pomocnikami rozkręcał skradzione samochody. Na "warsztacie" panowie, w chwili wejścia funkcjonariuszy, mieli akurat audi Q7. Na posesji znajdującej się na terenie Wielowsi śledczy zabezpieczyli szereg urządzeń i narzędzi służących do pokonywania zabezpieczeń elektronicznych pojazdów.

Zdjęcia z zatrzymania podjerzanych o kradzieże samochodów (fot. Policja w Gliwicach):

Współpraca policjantów przyniosła pozytywny skutek

Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 45-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże samochodów. Jego dwóch pomocników objęto dozorami policji oraz poręczeniami majątkowymi. Zatrzymania, to efekt współpracy śledczych z gliwickiego Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu KMP z policjantami z Wydziału do Spraw Przestępczości Samochodowej KMP w Katowicach.

>> NA ŚLĄSKU KRADNĄ NAJCHĘTNIEJ NOWE LUKSUSOWE SAMOCHODY <<

Gang samochodyw z Wielowsi rozbity! 

Szef gangu, 45-latek, był już wcześniej notowany i karany w przeszłości za udział w przestępczości samochodowej. Jego dwóch kompanów to 26-letni mieszkaniec Wielowsi i 28-letni zabrzanin.

Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono 45-latkowi zarzut kradzieży czterech luksusowych aut o wartości prawie 600 tysięcy złotych. Jego wspólnicy usłyszeli zarzuty uczestnictwa w procederze i decyzją prokuratora zostali objęci dozorami oraz poręczeniami majątkowymi. Jak informują śledczy, sprawa jest rozwojowa i prowadzący ją policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Zobacz policyjny materiał video z zatrzymania (Policja w Katowicach):

Czytaj więcej