Czytasz: Gliwice - najciekawsze kawiarnie i nie tylko! [MAPA]

Gliwice - najciekawsze kawiarnie i nie tylko! [MAPA]

Dla kawoszy i miłośników dobrej herbaty wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze miejsca. Tym razem w Gliwicach.

Gdzie na kawę w Gliwicach? Zobaczcie kilka naszych propozycji na interaktywnej mapie

Czytaj także: GDZIE NA KAWĘ W KATOWICACH? PODPOWIADAMY!

Kafo Kawiarnia - ul. Wieczorka

To kawiarnia, która od 2010 roku stara się serwować najlepszą kawę różnymi metodami. Napijemy się klasycznego espresso i nie tylko. Jeśli ktoś lubi alternatywne sposoby parzenia kawy, można wypróbować kawę robioną w Chemeksie i Aeropressie. W Kafo dodatkowo posmakujemy wypieków Good Cake.

 

Kawiarnia na Wyspie - ul. Mikołowska 4

To kawiarnia, która zachwyca pyszną kawą, ciastami oraz lodami. Położona w samym centrum miasta, pomaga odetchnąć i zjeść coś pysznego. W jesienne dni dostosowuje swoje menu do pogody, serwując zimowe, rozgrzewające herbaty oraz gorące czekolady.

 

Słodkie Życie - ul. Zwycięstwa 38

To po prostu pasjonaci dobrego smaku, między innymi kawy i słodkości. Piękne miejsce, które jest połączeniem kawiarni i cukierni. Wykonują "Słodki Stół" na wesela, który prawdopodobnie jest fenomenem przez swoje pięknie podane desery i połączenie smaków.

 

KAWKA Księgarnia, Antykwariat, Kawiarnia - ul. Wieczorka 11

To połączenie świetnej lektury z dobrą kawą. Zaopatrzymy się w nowe jak i używane książki, w które możemy się wczytać na miejscu przy pysznej kawie. Dla tych, co kochają obie rzeczy, to idelane miejsce.

 

Czekoladziarnia - ul. Krupnicza 12

Aksamitna czekolada, herbata oraz kawa. To wszystko znajdziemy w Czekoladziarni, w bardzo urokliwym, romantycznym miejscu. Idealny lokal na spotkania, utrzymany w staropolskim klimacie. Okrągłe stoliki, obrusiki i obrazy. Cały lokal wypełnia cudowny zapach czekolady.

 

Herbaciarnia Czajnik, ul. Fredry 4

Ostatnia pozycja jest dla tych, którzy zdecydowanie wolą napić się dobrej herbaty. To miejsce bardzo klimatyczne, utrzymane w azjatyckim stylu. Bardzo duży wybór herbat, które pije się w najdalszych zakątkach świata. Białe, zielone, czerwone, czarne, podawane na różny sposób w wielu smakach. A jeśli herbata naprawdę zasmakuje, można ją na miejscu zakupić i zaparzyć w domu.

 

Zachęcamy wszystkich do zaglądania w ciekawe miejsca w waszym mieście, gdzie można napić się dobrej kawy, herbaty lub czekolady. W jesienne dni na pewno rozgrzeją i poprawią nastrój.

 

Czytaj więcej