Czytasz: Gliwice: “Mieszkanie Plus tylko na papierze”

Gliwice: “Mieszkanie Plus tylko na papierze”

Urzędnicy uspokajają zainteresowanych, że nabór nie został jeszcze ogłoszony.

Urząd Miasta w Gliwicach na swojej stronie internetowej poinformował mieszkańców o etapie zaawansowania prac projektu rządowego “Mieszkanie Plus”. Telefony od zainteresowanych się nie urywają, a dotyczą zapisów na listy mieszkań. Urzędnicy mówią wprost “Mieszkanie Plus jak dotąd tylko na konferencji”. Przypomnijmy, że w ramach pilotażu rządowego projektu “Mieszkanie Plus” w Gliwicach mogłoby powstać nawet 700 mieszkań na wynajem i z opcją wykupu. 

"Mieszkanie plus" w Śląskiem

Na terenie województwa śląskiego program zakłada wybudowanie łącznie ok. 2278 mieszkań na obszarze 28 hektarów zlokalizowanych w Tychach, Chorzowie, Gliwicach i Katowicach. W skali całego kraju pilotażowy program został uruchomiony w 17 miastach. Projekt rządowy został zaingurowany podczas październikowej konferencji w Katowicach.

Gliwice: czekamy na informację od Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości

– Inwestor odpowiedzialny za przygotowanie i pilotażową realizację projektu – Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości SA – wciąż jednak analizuje szczegółowo lokalizacje wskazane w październiku przez nasze miasto. – informują gliwiccy urzędnicy.

Miasto nie otrzymało dotąd żadnej oficjalnej odpowiedzi na temat ostatecznego wyboru, dlatego wciąż jest jeszcze za wcześnie, by dzwonić i dopytywać o zapisy na listę mieszkań.

– Nadal oczekujemy na potwierdzenie od BGK Nieruchomości, czy któryś z zaproponowanych terenów spełnia wymagania i zostanie wybrany na potrzeby programu – mówi Aleksandra Wysocka, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Dodaje, że największe zainteresowanie inwestora wzbudziły tereny przy ul. Żabińskiego (o łącznej powierzchni ok. 7 ha) oraz tereny przy ul. Dworskiej (o łącznej powierzchni ok 1,5 ha).

ZAŁOŻENIA PROGRAMU "MIESZKANIE PLUS"

"Mieszkanie Plus" to program powszechny, adresowany do wszystkich grup społecznych. W sposób szczególny program ma za zadanie poprawić sytuację młodych polskich rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci. Ważnym celem realizacji programu jest też większa mobilność Polaków i elastyczność na rynku pracy dzięki dostępności mieszkań na wynajem.

Czytaj więcej