Czytasz: Gliwice: Festiwal "Mejkerów" na al. Przyjaźni

Gliwice: Festiwal "Mejkerów" na al. Przyjaźni

Doroczne święto twórców, artystów i rzemieślników zawładnie Gliwicami.

W ostatni weekend sierpnia al. Przyjaźni zamieni się w wielką strefę majsterkowania. 24–26 sierpnia wystartuje druga edycja festiwalu mejKING!

Za inicjatywą stoi Warsztat Miejski. Organizatorzy zapewniają, że będzie gorąco. A to za sprawą Strefy Ognia, w której rozgrzane do czerwoności piece będą przetwarzać glinę, stal i aluminium w niecodzienne dzieła sztuki.

Przy al. Przyjaźni pojawi się strefa Zielonej Autonomii, w której będzie można poznać tajniki nasadzania i nawadniania roślin; aleja Świetlnych instalacji, którą rozjaśnią między innymi kaktusy i meduzy; Portal, czyli ściana płotu z peryskopem i telefonami rurowymi. Specjalnie na drugą edycję festiwalu mejKING przygotowano także Haft Miejski dla wszystkich miłośników wyplatania oraz Neon Przyjaźni – montaż żywych instalacji artystycznych na przebudowanym płocie.

- MejKING to najbardziej techniczny festiwal artystyczny w naszym mieście. Podczas trzech sierpniowych dni nie zabraknie atrakcji dla konstruktorów, artystów, złotych rączek, a nawet ogrodników – w każdym wieku - zapewniają organizatorzy.

fot. UM Gliwice

Podczas sobotnich i niedzielnych warsztatów chętni będą mogli nauczyć się kucia metalu albo poznać tajemnice ceramiki raku. Obdarzeni dobrym słuchem spróbują zbudować elektroniczną perkusję, a dzieci stworzą zaskakujące kukiełki z... warzyw. Zaplanowano także spektakle w wykonaniu Teatru Lalek Marka Żyły oraz koncerty Edyty Góreckiej z zespołem i artysty o pseudonimie Runforrest, który inspiruje się muzyką Jeffa Buckleya i José Gonzáleza.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny, ale na niektóre warsztaty trzeba się wcześniej zapisać na portalu evenea.pl. Szczegółowy harmonogram festiwalu jest dostępny na stronie kultura.gliwice.eu. Organizatorami imprezy są stowarzyszenia Warsztat Miejski i Centrum Inicjatyw Społecznych. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Czytaj więcej