Czytasz: Alarm! Ponad 70 osób ewakuowanych z kina

Alarm! Ponad 70 osób ewakuowanych z kina

Alarm bombowy w centrum handlowym w Gliwicach.

Ponad 70 osób ewakuowanych z kina w centrum handlowym w Gliwicach, to efekt działania mężczyzny podającego się za policjanta. W niedzielne popołudnie do pracownika obsługi podszedł nieznany człowiek i poinformował, że w jednej z sal znajduje się ładunek wybuchowy.
 
Mundurowi z III komisariatu w Gliwicach zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który podając się za policjanta, zawiadomił o zdarzeniu zagrażającym życiu wielu osób. Podejrzany dobrze wiedział o tym, że żadnego zagrożenia nie ma. Mężczyzna przekazał kasjerowi kina informację o bombie, która miała znajdować się w sali nr 4.

Na miejsce przybyli policjanci z Gliwic, policyjna grupa rozpoznania pirotechnicznego oraz straż pożarna. Dyżurny policji i administrator obiektu podjęli decyzję o ewakuacji osób ze wskazanej sali oraz dwóch sąsiadujących z nią pomieszczeń. Dzięki szybkiemu wyjaśnieniu sprawy, ewakuacja całej galerii nie była konieczna.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce jako pierwsi, natychmiast, wspólnie z pracownikami ochrony, rozpoczęli przeglądanie monitoringu. Mimo tłumów odwiedzających galerię, wyśledzono mężczyznę podającego się za policjanta – znajdował się jeszcze w budynku, jednak na innym piętrze. Gdy wszedł do jednej z toalet, został obezwładniony i przeszukany przez patrol.

Przy 34-latku znaleziono pojemnik z gazem pieprzowym z napisem „gaz policyjny”. Podejrzany został przewieziony do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany w przeszłości nigdy nie był karany. To prawdopodobnie jego pierwszy wybryk, który będzie skutkował procesem karnym oraz konsekwencjami finansowymi, związanymi z wdrożoną akcją służb ratunkowych i stratami finansowymi kina.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
2 godzin temu Biedroń górnikom się nie podlizuje. Zapowiada likwidację górnictwa

Robert Biedroń stawia sprawę jasno. Do 2035 roku zlikwiduje wszystkie kopalnie węglowe w Polsce.

News
3 godzin temu Metropolia chce powołać Fundusz Noblowski. W budżecie nawet 4 mln zł.

Światowej klasy naukowcy i laureaci nagrody Nobla będą prowadzić zajęcia dla studentów uczelni na terenie metropolii.

News
4 godzin temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
7 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
7 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
8 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.