Czytasz: GKS Tychy mistrzem Polski?

GKS Tychy mistrzem Polski?

GKS Tychy rozgromił przeciwników z Comarchu Cracovii w w 4. meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi. W środę powalczą o trzeci tytuł mistrza Polski.

Comarch Cracovia przegrała z GKS-em Tychy 1-3.  W poprzednich trzech spotkaniach wygrywała krakowska drużyna. Jednak w tę niedzielę to tyszanie przełamali Comarch Cracovię na ich lodzie. GKS aktualnie prowadzi 3-1 w serii do czterech zwycięstw i już w środę na własnym lodzie stanie przed szansą na wywalczenie trzeciego tytułu mistrza Polski w historii klubu.

"TYCHY BĘDĄ GÓRĄ"

Przypomnijmy, że Mariusz Czerkawski, były zawodnik GKS-u Tychy, obecnie menadżer i komentator sportowy, w wywiadzie z Silesion.pl niedawno podkreślał, że zawodnicy GKS-u są niesamowicie zmobilizowani i głodni rewanżu. 

- Jesteśmy drużyną, która jest liderem. Naszą przewagą jest to, że mamy za sobą kibiców oraz to, że gramy u siebie. Drużyna z Cracovii jest trudnym rywalem, historycznie w Play-Offach nie zawsze nam wychodziło z nimi zwycięstwo. Mam nadzieję, że los się odmieni i to Tychy będą górą - zdradził Silesion.pl Mariusz Czerkawski.

4. mecz finałowy:

Comarch Cracovia - GKS Tychy 1-3 (1-2, 0-1, 0-0)

Bramki: 0-1 Marcin Kolusz (0.17; Petr Kubosz), 1-1 Petr Kalus (6.29; Andrew McPherson), 1-2 Petr Kubosz (19.22 w przewadze; Andrei Makrow), 1-3 Michał Woźnica (22.36; Jarosław Rzeszutko, Marcin Horzelski).

Kary: Cracovia - 24, GKS - 18 minut. Widzów 2 500.

Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw): 1-3

Czytaj więcej