Silesion.PL

serwis informacyjny

GKS Tychy: Darmowe treningi dla obywatelii Ukrainy

GKS Tychy Darmowe treningi dla obywatelii Ukrainy

GKS Tychy Darmowe treningi dla obywatelii Ukrainy

Jest kilkaset kilometrów od swoich rodaków, ale cały czas blisko z nimi myślami. W strefie rosyjskiego bombardowania i ataków znajduje się jego rodzina. Bogdan Bogoslavets jest zawodnikiem Akademii Piłkarskiej GKS Tychy. Piłka nożna w tej chwili zeszła jednak na dalszy plan. Teraz dla niego jest najważniejsza rodzina i los Ukraińców.

– Mam cały czas kontakt z moim bliskimi i codziennie z nimi rozmawiam. Około 100 kilometrów od Kijowa znajdują się dziadek, babcia i wujek. Jest bardzo ciężko i trudno, bo nie zawsze mogę do nich dzwonić. Jest taka sytuacja, że muszą się chować przed rakietami – mówi Bogdan Bogoslavets, zawodnik GKS Tychy U19.

GKS Tychy zaprasza wszystkich obywateli Ukrainy na darmowe treningi. Zajęcia odbędą się w każdą środę o godzinie 12:00 na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim. Zapisywać można się pod adresem: j.zadylak@kp-gkstychy.pl.

2022.02.27 Tychy Pilka nozna Fortuna 1 Liga sezon 2021/2022 GKS Tychy – Podbeskidzie Bielsko-Biala N/z flaga Ukraina solidarnosc z walczaca Ukraina widok Foto Lukasz Sobala / PressFocus 2022.02.27 Tychy Football Polish Fortuna First League season 2021/2022 GKS Tychy – Podbeskidzie Bielsko-Biala flaga Ukraina solidarnosc z walczaca Ukraina widok Credit: Lukasz Sobala / PressFocus

Przed niedzielnym spotkaniem inauguracyjnym rundę wiosenną piłkarze GKS Tychy i Podbeskidzia Bielsko-Biała w ramach solidarności ustawili się na boisku z Ukraińską flagą. Ponadto przed meczem wolontariusze prowadzili zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Wspólne działania prowadzili cała polska piłka. PZPN uruchomił akcję „Łączy Nas Ukraina”, która polega na internetowej zbiórce funduszy. Wpłaty można dokonywać pod numerem konta : 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060. Należy ich dokonywać z dopiskiem lub tytułem „Łączy nas Ukraina” lub za pomocą wpłat PayU na stronie www.pck.pl/wspieraj-nas

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024