Silesion.PL

serwis informacyjny

GKS Katowice rozegra mecze Hokejowej Ligi Mistrzów na Jantorze

14. kolejka Polskiej Hokej Ligi 2021 22 GKS Katowice

14. kolejka Polskiej Hokej Ligi 2021 22 GKS Katowice

GKS Katowice przygotowuje się do udziału w prestiżowych rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów.​

Zdobycie tytułu Mistrza Polski upoważniło GKS Katowice do występu w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów sezonu 2022/2023. Niedawno poznaliśmy grupowych rywali GieKSy, a także szczegółowy terminarz pierwszej fazy rozgrywek CHL.

Organizacja meczów Hokejowej Ligi Mistrzów to spore przedsięwzięcie, które wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymogów szczegółowo określonych przez organizatora rozgrywek. Kluczowe z nich dotyczą infrastruktury obiektów, na których rozgrywane są mecze. Lodowisko „Satelita”, na którym GKS rozgrywa mecze Polskiej Hokej Ligi, nie spełnia wyśrubowanych kryteriów. Klub oraz Miasto Katowice podjęły starania, aby mecze Ligi Mistrzów zorganizować w dużej hali Spodka. W związku z faktem, że Katowice zostały współgospodarzem tak wielkiej i prestiżowej imprezy jak Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, pogodzenie organizacji obu imprez w Spodku nie było możliwe.

Dla Klubu priorytetem pozostaje zorganizowanie meczów w Katowicach. Dlatego we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji postanowiono o dostosowaniu Lodowiska „Jantor” do wymogów Hokejowej Ligi Mistrzów. GKS Katowice rozegra na obiekcie przy ul. Nałkowskiej trzy mecze fazy grupowej CHL. Pierwszym rywalem będzie szwedzki zespół Rögle Engelholm (1 września, godz. 18:05), drugim – szwajcarski ZSC Lions Zurych (3 września godz. 18:00), a trzecim – węgierski Fehérvár AV19 (4 października, godz. 18:00). Wierzymy, że wszystkie te mecze, a także towarzyszące im dodatkowe atrakcje dla fanów, będą świętem katowickiego hokeja.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author