Silesion.PL

serwis informacyjny

Girteka w Polsce dla komfortu pracy kierowców

Girteka w Polsce dla komfortu pracy kierowcow

Girteka w Polsce dla komfortu pracy kierowcow

Girteka, wiodący europejski przewoźnik drogowy, bazujący na cyfryzacji usług, intensyfikuje działania mające na celu zwiększenie świadomości o marce jako oczywistym wyborze miejsca pracy dla kierowców w Polsce. Firma rozwija teraz działania zwiększające bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców. To kolejny punkt strategii w realizacji celu, jakim jest dołączenie Girteki do czołówki największych firm logistycznych w Europie.

W obecnej sytuacji rynkowej pozyskanie do zespołu nowych kierowców i utrzymanie tych, którzy już pracują, staje się coraz większym wyzwaniem dla europejskich firm transportowych. Girteka, która już od 26 lat działa na rynku usług transportu drogowego i zatrudnia 19,5 tys. kierowców, chce jeszcze bardziej zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo pracy.

Uruchomiona w 2022 roku baza transportowa w Sadach pod Poznaniem o powierzchni 22 tys. mkw., posiada nowoczesne zaplecze, które zapewnia kierowcom pełen komfort w trakcie odpoczynku albo zmian załóg (prysznice, pralnia, punkt medyczny, a także dzięki współpracy z partnerami noclegi). Girteka, w ramach szerokich działań skierowanych do kierowców stawia przede wszystkim na rozwój programów szkoleniowych, zapewniających wysoki poziom ich kwalifikacji i podnoszenie umiejętności, skierowanych zarówno do nowych, jak i już zatrudnionych kierowców. Celem jest także zapewnienie im, jak najbardziej komfortowych i usprawniających codzienną pracę warunków, przy wykorzystaniu nowoczesnej floty i cyfryzacji usług. 

W centrum naszej uwagi jest stanie się oczywistym wyborem dla kierowców zawodowych i odpowiedzialne podejście, dzięki któremu wspieramy ich w rozwoju zawodowym i dobrym samopoczuciu. Jeśli nasi pracownicy są dobrze wyszkoleni, zadowoleni i czują wsparcie, mogą efektywnie realizować cele, swoje i firmy, w której pracują – mówi Tomasz Weber, Head of Corporate Communications, Girteka.

Szkolenia w Akademii Kierowców Girteki

W ramach działań skierowanych do zatrudnionych kierowców funkcjonuje od dłuższego czasu Akademia Kierowców Girteki, której działania realizowane są w głównych bazach transportowych firmy, w Sadach pod Poznaniem oraz na Litwie – w Wilnie i Szawlach. Akademia służy realizacji różnego typu programów szkoleniowych, w tym licencji, które pozwalają kierowcom na zdobywanie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, szkolenia okresowe – kod 95 (zwane świadectwem kwalifikacji). Oprócz tego realizowanych jest szereg różnych programów i szkoleń, w tym z ECO drivingu, bezpieczeństwa ruchu drogowego, TAPA, zabezpieczania ładunku, czy jazdy w Skandynawii. W ramach Akademii rozwijana jest też inicjatywa Eco League, która pod hasłem „Jedź mądrze i bezpiecznie!” ma motywować kierowców do bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Tylko w 2021 r. Akademia Kierowców Girteki zrealizowała ponad 60 tys. szkoleń i podobnie w roku 2022.  

Dla komfortu i bezpieczeństwa w drodze

Edukacja i szkolenia mają kluczowe znaczenie dla rozwoju zawodowego kierowców, ale równie ważne są warunki pracy za kierownicą. Przede wszystkim nowoczesne samochody. Girteka posiada własną flotę ponad 9 tys. aut ciężarowych (średni wiek pojazdu to 2,5 roku).

Są one wyposażone w najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy kierujących. Należy do nich m.in. dodatkowa izolacja kabiny (termiczna i akustyczna). Stałym elementem wyposażenia pojazdów są też elektroniczne układy hamulcowe. Dużym ułatwieniem pracy kierowców są nowoczesne systemy telematyczne, m.in. połączone z tabletami, z których korzystają użytkownicy aut, co ułatwia wymianę danych w czasie rzeczywistym. Ciekawym cyfrowym rozwiązaniem Girteki jest wykorzystywanie narzędzi sztucznej inteligencji, które pozwalają na planowanie trasy w oparciu o przepisy Pakietu Mobilności i lokalne wymogi w zakresie kabotażu, czy też na podstawie zadanych parametrów takich jak czas dostawy, dystans czy emisje. System automatycznie dobiera najlepszą trasę uwzględniającą również miejsca postoju czy stacje paliw. Inne narzędzia bazujące na sztucznej inteligencji pozwalają dobrać dostępnych kierowców i ciężarówki do realizacji zadanych transportów, przy uwzględnieniu minimalizacji pustych przebiegów. 

Już dziś od 60% do 70% nowych kierowców dołącza do naszego zespołu z polecenia pracujących już u nas ich kolegów. Co więcej, 40% z tych, którzy pracowali w innych firmach transportowych lub zrobili sobie przerwę, powróciło właśnie do nas – podsumowuje  Tomasz Weber z Girteki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024