Czytasz: Ginekolog podejrzany o zgwałcenie pacjentek zatrzymany [WIDEO]

Ginekolog podejrzany o zgwałcenie pacjentek zatrzymany [WIDEO]

Śledczy apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.

Zabrzańscy kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu zatrzymali ginekologa podejrzanego o zgwałcenie, a także poddanie się innej czynności seksualnej 4 pacjentek. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018. Lekarz został zatrzymany wczoraj, w chwili wyjazdu z domu do gabinetu.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną i laptopy. Podejrzany nie przyznał się do winy. Na czas trwania postępowania 50-letni ginekolog objęty został policyjnym dozorem, zakazem wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczeniem majątkowym. Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono 2 samochody i gotówkę o łącznej wartości 90 tys. zł. Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Śledczy apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez podejrzanego ginekologa, o zgłaszanie się do zabrzańskiej komendy policji lub do prokuratury.