Czytasz: Uwaga! Będą jeszcze bilety do NOSPRu!

Uwaga! Będą jeszcze bilety do NOSPRu!

Ludzie stali na mrozie i czekali na otwarcie kas w NOSPRze. Są rozgoryczeni. Miasto uspokaja!

Aktualizacja.

- Wzorem roku ubiegłego, kilkaset bezpłatnych biletów zostanie przekazanych mieszkańcom w piątek, 12 stycznia - mówi Ewa Lipka, rzeczniczka katowickiego magistratu. - Nie chcemy, żeby miejsca w NOSPRze były puste w czasie koncertu - dodaje.

Budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pomieści 1800 osób. Biuro prasowe NOSPRu podało informację, że dziś rozdanych zostało 250 biletów. 

Przypomnijmy. 

Katowice zorganizowały koncert karnawałowy. Niektórzy chętni ustawili się w kolejce już o 5 rano! Kasy w NOSPRze otwarto o 10 i melomani wkroczyli po bilety. Skąd tak duże zainteresowanie?

- Na ten koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, ufundowane przez miasto – mówi Jowita Kokosza z promocji NOSPRu.

- Postanowiliśmy przeznaczyć na osobę najwyżej dwa bilety, żeby jak najwięcej osób miało szansę wziąć udział w tym wydarzeniu – dodaje.

W chwili publikacji tego artykułu nie było już biletów. Rozeszły się błyskawicznie. 

Mieszkańcy są rozgoryczeni. Mejla napisał nam pan Tomasz:

„Duże rozgoryczenie mieszkańców metropolii czekających w kolejce po bilety na koncert noworoczny do Nospru. Zostało obsłużonych kilkanaście pierwszych osób z kolejki. Podobno dostępnych było tylko 150 biletów, a zainteresowanie było bardzo duże”.

W NOSPRze jest 1800 miejsc. Ile faktycznie biletów na koncert przeznaczyło miasto? Czekamy na informację z katowickiego magistratu. 

Muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a także Andrzej Lampert i Ewa Majcherczyk wykonają Koncert karnawałowy dla miasta Katowice. W programie utwory Johanna Straussa, Leonarda Bernsteina z musicalu West Side Story czy Imre Kálmána z Księżniczki Czardasza.

Kiedy i gdzie? 13 stycznia 2018 roku w katowickim NOSPRze.

Czytaj więcej