Czytasz: Gigantyczna kolejka na Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach

Gigantyczna kolejka na Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach

Tego można się było spodziewać. Tysiące fanów elektronicznej rozgrywki od wczesnych godzin zaczęły tworzyć gigantyczną kolejką do Spodka oraz MCK. Zobaczcie zdjęcia z naszego drona.

 

Tegoroczna impreza w Katowicach została rozłożona na dwa weekendy. Łączna pula nagród to ok. 2,5 mln zł.

Wydarzenia odbywają się w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Turniej co roku gromadzi tysiące miłośników gier komputerowych, którzy od rana ustawiają się w długich kolejkach przed wejściem.

Poprzedni weekend należał do fanów legendarnej gry League of Legends. W finałach triumfowała drużyna Flash Wolves z Tajwanu.

Najbliższe dni to decydujące zmagania w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) oraz StarCraft II. Oprócz turnieju, odbędzie się także IEM Expo, którego uczestnicy będą mogli brać udział w konkursach, obejrzeć nowinki technologiczne, porozmawiać ze znanymi w tym kręgu osobami czy pograć w strefach free to play. Wydarzeniom tym towarzyszyć będą osobne turnieje.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to jeden z najpopularniejszych tytułów na świecie. Podczas tej strzelanki sieciowej z gatunku first-person shooter gracze wcielają się w terrorystów lub antyterrorystów i prowadzą między sobą walki.

Faza grupowa w CS:GO rozpoczęła się w środę, ale to w piątek ruszyły ostateczne zmagania. Finał odbędzie się w niedzielę. Pula nagród wynosi ok. miliona zł.

Czytaj więcej