Czytasz: Gieksa w nowych barwach
W nadchodzącym sezonie, piłkarze i piłkarki GKS Katowice, będą grali w nowych koszulkach. Pierwsze starcie już w sobotę.

Żółta z czarnym pasem na piersi. Albo odwrotnie, czarna z pasem żółtym. Takie koszulki będą nosili piłkarze GKS Katowice. Sztab szkoleniowy dostał zielone stroje. Pokazali je w czasie spotkania z kibicami na katowickim rynku. W tych nowych strojach rozpoczną nadchodzący sezon piłkarski.

- Chcielibyśmy zaprezentować się jak najlepiej w nowym sezonie i ciągle sprawiać radość naszym kibicom – mówi Piotr Mandrysz, trener drużyny.

W żółtych u siebie

W żółtych koszulkach i spodenkach będą grali u siebie na Blaszoku. W czarnych zagrają na wyjeździe. Stroje zdobi logo Osiedla Zacisze spółki Moj S.A. To nowy sponsor drużyny. Jako pierwszy w nowym stroju pokazał się Jan Furtok, legendarny piłkarz Gieksy, który grał z numerem dziewiątym. To liczba zarezerwowana właśnie dla niego. Żaden piłkarz tej drużyny nigdy nie zagra z „dziewiątką”. Piłkarki też pokazały się w nowych strojach. W akcji zobaczymy je w niedzielę w czasie sparingu z AZS UJ Kraków.

W sobotę zagrają z Pogonią Siedlce

Piłkarzy w akcji i w nowych koszulkach zobaczymy w najbliższą sobotę o godz. 19. GKS Katowice zmierzy się u siebie z Pogonią Siedlce. To pierwszy mecz nadchodzącego sezonu. Czy w nowych strojach drużynie uda się awansować z pierwszej ligi do ekstraklasy?

Wydarzeniu towarzyszył festyn. Można było zobaczyć klubowy autokar, wziąć udział w konkursach i wygrać koszulki. Dzieci mogły potrenować pod okiem animatorów. A kibice odśpiewali „sto lat” Gieksikowi, oficjalnej maskotce klubu, która obchodziła 3 urodziny.

Czytaj więcej