Czytasz: Gejzer, leżanki, osiem torów. Na ten basen mieszkańcy czekali ponad 30 lat!

Gejzer, leżanki, osiem torów. Na ten basen mieszkańcy czekali ponad 30 lat!

Wreszcie się doczekają! Budowa basenu z ośmioma torami w Sosnowcu-Zagórzu właśnie dobiera końca.

Betonowa niecka basenowa jest już w zasadzie gotowa i w całości obłożona płytkami. To moment na wypełnienie jej wodą. - Już zaczęliśmy - zaznacza wykonawca prac. Dodaje, że główna niecka basenu ma wymiary 25x16,5 m i aż osiem torów, które we fragmencie mają regulację głębokości. - To będzie pierwszy tego typu obiekt w Sosnowcu – podkreślają z dumą sosnowieckie władze.

Gejzer, 200 szafek i trybuny na 100 osób

Ale to nie wszystko. Pływalnia, która powstaje przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Zagórzu, będzie miała też basen rehabilitacyjny. Skorzystamy tu z masaży, gejzera, leżanek i siedzisk z dyszami. Na terenie basenu funkcjonować będzie również tor do nauki pływania.

- Na ukończeniu są również prace związane z wyposażeniem szatni, gdzie stanęło w sumie ponad 200 szafek – mówi wykonawca prac. Dodaje, że gotowa jest już trybuna, która pomieści około stu widzów.

Pierwsze wodne harce na Dzień Dziecka

Kiedy otwarcie? - Chcemy, by pierwszy raz można było popluskać się tutaj na Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca - zapowiada sosnowiecki magistrat.

Co ciekawe, koncepcja budowy krytej pływalni w Zagórzu narodziła się w latach 80. ubiegłego wieku. Na nowy basen mieszkańcy czekali zatem ponad 30 lat. Już wkrótce będą mogli go wypróbować. Będzie wykorzystywany także przez uczniów sąsiedniego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zagórzu. Na basen przejdą wygodnym łącznikiem.

Cała inwestycja kosztowała 14,5 mln zł.

wideo -

fot. i video: materiały prasowe UM w Sosnowcu

Czytaj więcej