Czytasz: Gdzie zabrać dziecko w mieście?

Gdzie zabrać dziecko w mieście?

Czyli kopalnia ciekawych miejsc na Śląsku.

Dzieci wymagają ciągłej uwagi. Tak samo szybko jak zaczynają się czymś interesować, tak samo szybko potrafią się znudzić. Należy więc je nieustannie zaskakiwać i wynajdywać wszelkiego rodzaju rozrywki. Zobacz sposoby na nudę w naszej okolicy.

MOŻE NA KRĘGLE?

Centrum rozrywki Gravitacja to jedno z pierwszych miejsc w Katowicach, gdzie można było zagrać w kręgle. Znajduje się w Punkcie 44, a otwarte jest codziennie. Kręgielnia znajduje się przy samym wejściu do budynku i oferuje szeroki zakres usług. Organizowane są tu m.in. przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Poza grą i wyżywieniem, cena obejmuje także opiekę pracownika obsługi i inne dodatkowe atrakcje. Kręgle to nie nasza bajka? Znajdują się tu również stoły do gry w bilard. 

DZIECKO JEST FANEM ZWIERZĄT?

W zoo już było? To zabierz je do Papugarnii. Ta w Katowicach jest największa w Polsce! Na 700 metrach kwadratowych mieści się aż 100 papug z 30 różnych gatunków. Ptaki robią niesamowite wrażenie, bez problemu siadają na rękach i chętnie się fotografują. Niezapomniana atrakcja dla młodszych i starszych.

Poza przyjęciami urodzinowymi odbywają się tu liczne wydarzenia oraz warsztaty edukacyjne.

BARDZIEJ TEATRALNIE?

Teatr Czarnego tła w Chorzowie to prawdopodobnie jedyny tego typu teatr w Polsce ze stacjonarną sceną. Główną rolę gra tu światło. Występy odbywają się w ultrafiolecie, a ukryci w czerni aktorzy animują świecące rekwizyty. Pod koniec każdego występu pokazują oni twarze i odtwarzają jedną ze scen w zwykłym świetle.  Poza spektaklami w siedzibie teatru regularnie odbywają się różne kreatywne warsztaty.

TROCHĘ RUCHU?

Jak skakać to tylko w Jumpcity w Katowicach. To największy park trampolin na Śląsku. Wśród atrakcji znajdują się m.in. basen z gąbkami, ścieżki akrobatyczne czy trampoliny do gry w koszykówkę. Bawić można się także w strefie dla gladiatorów. Przeciwnicy walczą ze sobą na specjalnej równoważni- ten kto dłużej się na niej utrzyma wygrywa. Nad bezpieczeństwem czuwa obsługa. Przed każdym wejściem zapoznaje nas z regulaminem parku i prowadzi krótką rozgrzewkę.

Innym miejscem wartym polecenia jest Mini Park Liniowy. To jedna z wielu atrakcji Parku Śląskiego, a przeznaczona jest dla osób od 3 do 13 roku życia. Dzieci pokonują najróżniejsze przeszkody na wysokości 1,5 do 3 metrów nad ziemią. Na drzewach i palach znajdują się kolorowe domki, umieszczone pomiędzy kolejnymi liniowymi trudnościami. 

COŚ NA WESOŁO? 

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to najstarszy lunapark w Polsce. Na tych 26 hektarach każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Poza 4 kolejkami górskimi (w tym także rollercoaster Lech), diabelskim młynem czy samolotami, można także przejechać się na atrakcji wodnej, popływać na łódkach a nawet postrzelać do potworów. Park jest podzielony na 5 stref tematycznych poświęconych najcudowniejszym polskim legendom.

A MOŻE TAK STRZELIĆ SOBIE JEDNEGO?

Laserhouse to pierwsze na Śląsku i w Zagłębiu miejsce do gry w laserowego paintballa. Uczestnicy są wyposażani w kamizelki, broń laserową i rywalizują między sobą o miano lidera. Zabawie towarzyszą muzyka, inne efekty dźwiękowe i dym. Dodatkowo nastrój buduje oświetlenie, a także scenografia np. labirynty, łańcuchy, fluorescencyjne graffiti na ścianach, piramidy z opon czy różne metalowe konstrukcje. W miejscu tym z pewnością nie grozi ci nuda.

A jakie miejsca Wy polecacie?