Czytasz: Gdzie w regionie rozłożą się wielkanocne jarmarki?

Gdzie w regionie rozłożą się wielkanocne jarmarki?

Warto, bo tylko w takich miejscach kupisz prawdziwie tradycyjne smakołyki i ręcznie robione ozdoby. Nauczysz się nawet ozdabiać jajka.

Pojawiają się od kilku lat i sukcesywnie zyskują na popularności. Nic dziwnego, w jednym miejscu zaopatrzyć można się w wyjątkowe – bo świeże, regionalne produkty, ozdoby robione ręcznie, a także prezenty czy dekoracje do domu. Sprawdź kiedy i gdzie pojawią się śląskie wielkanocne jarmarki.

Jarmark wielkanocny w Katowicach: 40 stoisk na rynku

Jarmarcznie w pierwszej kolejności zrobi się na rynku w Katowicach. Stoiska (prawie 40. wystawców) rozłożą się tu już w środę. Będzie w czym wybierać. Zaopatrzymy się tu nie tylko w piękne pisanki, wykonane w różnych technikach, ale też palmy wielkanocne, koszyczki, bazie, haftowane obrusy czy ręcznie robione świece. Nie zabraknie też drewnianych zabawek.

A i to nie koniec, bo jak na każdy jarmark przystało – kupić będzie można też wielkanocne smakołyki: tradycyjne wędliny, chleby na zakwasie, sery czy likiery. Na miejscu zaś zakosztujemy m.in. francuskich naleśników i irlandzkiego piwa. Katowicki jarmark potrwa do 14 kwietnia.

Jarmark wielkanocny w Rybniku: Specjały Na rynku

Specjałów wykonywanych według babcinych przepisów nie zabraknie też na jarmarku, który w najbliższy piątek zagości na rynku w Rybniku. Będą też producenci zabawek, ozdób i dekoracji. Bez problemy kupimy tu nowy wiklinowy koszyczek, bazie czy pisanki.

Jarmark w Rybniku - tak jak katowicki - potrwa do 14 kwietnia.

Jarmark wielkanocny w Żorach: Gotowanie ze słynnym kucharzem

1 kwietnia świątecznie zrobi się też na rynku w Żorach. Pojawią się tu wystawcy z wędlinami, miodami, ziołami czy nalewkami i winami. Coś ładnego dla bliskiej osoby? Proszę bardzo, wśród wystawców pojawią się m.in. producenci biżuterii i rękodzielnicy. Będą też atrakcje dla dzieci (minikolejka, którą przejedziemy się wokół rynku), a 9 kwietnia na rynku odbędzie się gotowanie ze słynnym śląskich kucharzem – Remigiuszem Rączką.

Co ciekawe, w trakcie jarmarku (potrwa do 15 kwietnia) będzie można wziąć udział w warsztatach np. ze zdobienia jajek gorącym woskiem lub produkcji cukrowych figurek wielkanocnych. Szczegółowy harmonogram warsztatów znaleźć można na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

Weekendowo w Siewierzu

- Jesteśmy miastem o bogatej tradycji handlowej i jarmarcznej – zaznaczają siewierskie władze miasta. Przypominają, że zeszłoroczny świąteczny jarmark, organizowany tradycyjne na tutejszym rynku, przyciągnął tłumy, dlatego już teraz zapraszają na ten najbliższy – wielkanocny.

W świąteczne produkty zaopatrywać będzie się można w pierwszy weekend kwietnia – w piątek i sobotę 7 i 8 kwietnia. Siewierski jarmark to jednak nie tylko zakupy. - Dzień pierwszy będzie miał co prawda charakter handlowy, drugiego dnia poprzez prezentacje artystyczne, zajęcia warsztatowe pokazy oraz degustacje kulinarne pragniemy przybliżyć gościom odwiedzającym nasze miasto i gminę, jego barwną kulturę, smaki i piękną tradycję.

 

Pchli Targ w Jaworznie

Wystartował i – jak zapowiadają urzędnicy z Jaworzna – odwiedzać będzie można go co niedzielę. To Pchli Targ na Małym Rynku w Jaworznie. 9 kwietnia w godz. od 8 do 14 będzie można zaopatrzyć się tu nie tylko w piękne rzeczy, ale też świąteczne dekoracje. - Pchli Targ będzie doskonałą okazją do zakupu, sprzedaży lub wymiany niepotrzebnych rzeczy - tłumaczy Przemysław Dudzik, dyrektor Muzeum w Jaworznie. Kupimy tu np. płyty, starocie, bibeloty, książki, kolekcje, kasety, porcelana, odzież, buty, gry i zabawki.

Czytaj więcej