Czytasz: Gdzie w naszym województwie mieszka się najlepiej?

Gdzie w naszym województwie mieszka się najlepiej?

Mają elektryczne autobusy, drwali w herbie i niemal sto tysięcy mieszkańców. A teraz jeszcze coś. Tytuł miasta z województwa śląskiego, w którym żyje się najlepiej!

Jaworzno, bo o nim mowa, zajęło piąte miejsce w rankingu powiatów, w których mieszka się najlepiej. W rankingu przygotowanym przez portal RynekPierwotny.pl, podsumowano 380 powiatów z całej Polski. Co eksperci brali pod uwagę? Między innymi stopę bezrobocia, przeciętne wynagrodzenie oraz poziom bezpieczeństwa.

Co wynikło z takiego zestawienia? Wyniki są zaskakujące. Jak podaje portal RynekPierwotny.pl: „pierwszego miejsca w Polsce nie zajęła żadna z dużych metropolii”.

Najwyższe miejsce wśród analizowanych powiatów i miejscowości z naszego województwa zajęło właśnie Jaworzno. Uplasowało się na piątym miejscu, zaraz po powiecie lubińskim, Warszawie, Jastrzębiu-Zdroju oraz powiecie warszawskim zachodnim. Wśród największych metropolii, na wysokim miejscu uplasował się Poznań (11 pozycja).

W klasyfikacji rankingowej niżej niż Jaworzno znajdziemy m.in. Katowice (12 miejsce), Tychy (39), Rybnik (62), Mysłowice (98) czy Sosnowiec (210).

Czytaj więcej