Czytasz: Gdzie tanio kupić choinkę?
Można pod marketem lub na targu. Bożonarodzeniowe drzewko najlepiej kupić jednak u źródła. Prosto z lasu.

Pięknie przystrojona cieszy nasze oczy tylko raz w roku. Jest jednak sporym wydatkiem, zwłaszcza jeśli wybieramy szlachetną odmianę. Sprawdziliśmy gdzie wybrać się po żywą choinkę, która nie zrujnuje domowego budżetu.

Choinka ze sklepu

- W jakiej cenie są choinki? - pytamy pod dąbrowskim centrum handlowym Pogoria, gdzie już ponad tydzień temu pojawiło się bożonarodzeniowe stoisko. Wybór jest duży, a drzewka naprawdę ładne: gęste, symetryczne. - Wszystko zależy od wielkości i odmiany – wyjaśnia sprzedawca.

Za 1,5-metrową piękną jodłę zapłacimy tu od 90 do 120 zł. Tańszy o ok. 30 zł jest świerk (ale uwaga, szybciej gubi igły). Mniejsze ok. 80-90 centymetrowe drzewka kosztują od 45 zł.

Choinka w promocji

Podobne ceny obowiązują na targu, na promocję trafić można natomiast w marketach budowlanych i spożywczych. W Obi za dużą jodłę (od 175 do 230 cm) zapłacimy ok. 70 zł, świerk srebrzysty niemal tych samych rozmiarów kosztuje tu ok. 50 zł. Za najtańsze drzewka - ok. 60 cm choinki w doniczkach – w sklepie zapłacimy od 29 do 40 zł. Promocję naszykował m.in. Lidl. Od soboty świerk kłujący, serbski lub pospolity w donicy (60-100 cm) kupimy za ok. 22, 99 zł. Trzeba się jednak spieszyć, drzewka znikają w mgnieniu oka.

ZOBACZ TAKŻE: 7 pomysłów na niebanalną choinkę

 

Choinka od leśniczego

Chcesz zaoszczędzić? Po choinkę wybierz się do nadleśnictwa. Sprzedaż choinek w katowickim nadleśnictwie odbywa się w leśniczówkach, a ich adresy znaleźć można na www.katowice.katowicelasy.gov.pl. W niektórych nadleśnictwach (np. grodzieckim pod Będzinem) choinkę można wybrać, a nawet ściąć samemu. Ile kosztuje taka przyjemność? Za drzewka od leśników zapłacimy z pewnością mniej niż w sklepie lub na targu. Co więcej, sosnę pospolitą kupimy tu w cenie świerka. Za najmniejsze – 90-centymetrowe drzewko zapłacimy 20 zł. Za mierzące od 1 do 1,5 metra – 25, 01 zł, za 1,6-2,5 metrową sosnę lub świerka zapłacimy 30 zł, a najwyższe 5-metrowe drzewo kosztuje 260 zł. Drożej – o kilka złotych – w nadleśnictwie zapłacimy za sosnę czarną. Najbardziej popularna 1,5 metrowa kosztuje 30 zł.

CHOINKA - ZIELONA, BIAŁA, A MOŻE RÓŻOWA?

źródło: superwnetrza.pl
źródło: superwnetrza.pl

Czytaj więcej