Czytasz: Gdzie spędzisz urlop?
Urlop spędzamy w egzotycznych kurortach, a może pod namiotami w Bieszczadach? Sprawdź, gdzie najchętniej odpoczywamy w 2017 roku.

Z raportu przygotowanego przez Diners Club Polska „Plany wakacyjne Polaków 2017” wynika, że tego lata 54 proc. Polaków wyjedzie na wakacje. Prawie 45 proc. Polaków urlop spędzi w miejscu zamieszkania, a 36 proc. podróżować będzie po kraju.

fot. Przykuta (talk) - Praca własna, GFDL,

MĘSKIE PODRÓŻE PO POLSCE

Jak pokazuje badanie Diners Club, tego lata połowa kobiet i 39 proc. mężczyzn urlop spędzi w domu. Panowie zdecydowanie częściej podróżować będą po Polsce – wakacje w kraju planuje 45 proc. mężczyzn i co trzecia kobieta. Będąc już na wczasach, ponad 41 proc. Polaków zadeklarowało, że chce przede wszystkim zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Za to 35 proc. planuje odpoczynek stacjonarny.

WYPOCZYNEK W KURORCIE

Za granicę wybiera się około 18 proc. Polaków. Wśród wyjeżdżających 14 proc. wypoczywać będzie w kurortach europejskich, a 4 proc. wybiera się w dalekie, egzotyczne wyprawy poza Europę.

>> KIERUNEK: WAKACJE Z PYRZOWIC! <<

Z usług biura podróży zamierza skorzystać 16 proc. Polaków (o 4 punkty procentowe więcej niż w zeszłym sezonie). 14 proc. badanych deklaruje, że planowanie podróży powierzy rodzinie lub znajomym.

ZADBAJ O UBEZPIECZENIE. WYRÓB KARTĘ EKUZ

Co ciekawe, według przeprowadzonych badań, ponad 70 proc. nie zamierza skorzystać z jakiejkolwiek formy ubezpieczenia podróży. Mało zapobiegliwi są zarówno seniorzy, jak i młodzi - analogicznie aż 90 proc. starszych i 77 proc. osób przed 30-tką podczas wyjazdu za granicę nie zadba o polisę. Wśród osób, które zamierzają się ubezpieczyć, 13 proc. wykupi standardową polisę w biurze podróży, ponad 7 proc. skorzysta z usług ubezpieczyciela, niecałe 6 proc. posłuży się tylko kartą EKUZ, a 3 proc. skorzysta z innej formy ubezpieczenia, np. zawartego w karcie kredytowej.

Warto przypomnieć, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA.

>> JAK WYROBIĆ KARTĘ EKUZ - KROK PO KROKU <<

Podczas wakacji często wybieramy się poza Europę – i nie możemy liczyć na kartę EKUZ. Nic zatem dziwnego, że nawet polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zabranie w podróż zagraniczna dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, które nie tylko pokrywa wszystkie koszty leczenia, ale i zapewnia wiele dodatkowych usług.

>> SPRAWDŹ, DLACZEGO WARTO WYKUPIĆ DODATKOWE UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE <<

Wiadomo że na wakacje nie jedziemy, by chorować, ale nigdy nie możemy zakładać, że nic nam się nie stanie. Dlatego nieważne, czy będziecie odpoczywać w kurorcie, czy pod namiotem w Bieszczadach: apelujemy - zadbajcie o swoje bezpieczeństwo podczas wakacyjnych podróży.

źródło: Polska Izba Turystyki /  Diners Club Polska „Plany wakacyjne Polaków 2017”

Czytaj więcej