Czytasz: Gdzie polecimy z Katowic? Nowe połączenia lotnicze!

Gdzie polecimy z Katowic? Nowe połączenia lotnicze!

W tym roku uruchomione zostaną nowe kierunki z Katowic. Polecimy do Niemiec, Czarnogóry i na Ukrainę.

Tegoroczna siatka połączeń regularnych i czarterowych w szczycie sezonu obejmować będzie rekordowe ponad 120 tras. Aktualnie w ofercie lotów z Pyrzowic dostępnych jest dziewięć nowych tras regularnych.

Osiem uruchomi Wizz Air, będą to całoroczne: Ateny, Memmingen, Porto, Lwów i Charków.

Polecimy do Grecji, Niemiec, Portugalii i na Ukrainę

Do stolicy Grecji polecimy z Wizz Airem od 9 marca. Ryan Air, czyli irlandzki przewoźnik, lata do Aten od 29 października. W ten sposób turyści wylatujący z Pyrzowic mogą odwiedzić stolicę powstania europejskich cywilizacji. Jak informuje Katowice Airport, Ateny to świetne miejsce na przesiadkę w drodze na greckie wyspy, bowiem tamtejsze lotnisko oferuje bardzo bogatą siatkę połączeń krajowych.

Z Katowic wyruszymy też do Niemiec. Lufthansa otworzy całoroczną trasę do Monachium. Kiedy? Od 27 marca. Stolica Bawarii, nad rzeką Izarą, nazywana jest często drugą stolicą Niemiec. Monachium to miasto, które zachwyca wspaniałą architekturą, licznymi ośrodkami nauki i kultury, a przede wszystkim malowniczymi terenami zielonymi.

Od 22 czerwca Wizz Air uruchomi połączenia z niemieckim Memmingen.

Polecimy także na Ukrainę. Od 26 marca odwiedzimy Lwów. To miasto jest swoistą perłą kultury narodowej. Pod względem architektoniczno-historycznym miasto można określić jako muzeum pod otwartym niebem – liczy bowiem powyżej 2000 historycznych, architektonicznych i kulturologicznych zabytków. W 1998 roku Lwów został wpisany do międzynarodowej listy spuścizny kulturologicznej UNESCO.

Charków może pochwalić się wieloma wspaniałymi zabytkami i atrakcjami. Jedną z największych jest Plac Wolności, który zajmuje dziewiąte miejsce na świecie pod względem wielkości. Tam dostaniemy się Wizz Airem od 20 czerwca.

Niezwykłe, malowniczo położone, o niesamowitej atmosferze. Romantyczna, pełna uroku stolica północnej Portugali, gdzie skosztujemy ryby z rusztu, owoców morza, świeżego chleba, oliwek i orzeźwiającego vinho verde. To oczywiście Porto, do którego polecimy od 22 czerwca.

Będą też sezonowe połączenia. Gdzie? 

Wizz air uruchomi też sezonowe połączenia do Podgoricy, Faro i Malagi. Czarnogórę odwiedzimy od 22 czerwca, portugalskie Faro od 16 czerwca, a do gorącej Andaluzji polecimy od 17 czerwca.

Od jesieni latamy też już do dwóch kurortów: marokańskiego Agadiru i izraelskiego Ejlatu. 

***

W 2018 roku w Katowice Airport zostanie przekroczona granica 4 mln podróżnych w ruchu ogółem. Wstępnie szacuje się, że pasażerów będzie o kilkaset tysięcy więcej w porównaniu z rokiem minionym. W 2017 roku w Katowice Airport ogółem obsłużono 3 892 941 osób, to aż o 671 680 więcej w porównaniu z 2016 rokiem.

Czytaj więcej