Czytasz: Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę w 2019 roku?

Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę w 2019 roku?

Dzisiaj na całym świecie, a więc także w Polsce, za główne źródło pożyczek uważa się banki. I tu można dyskutować, ponieważ od kilku lat obserwujemy zupełnie inną tendencję.

Pożyczanie pieniędzy istnieje od wieków. Pożyczają całe państwa, gminy, firmy i inne podmioty, ale największą grupę stanowią od zawsze zwykli konsumenci. Od wieków istnieją również miejsca, w których tą dodatkową gotówkę można uzyskać. Dzisiaj na całym świecie, a więc także w Polsce, za główne źródło pożyczek uważa się banki. I tu można dyskutować, ponieważ od kilku lat obserwujemy zupełnie inną tendencję.

Bank nie zawsze jest pomocny

Banki to machiny finansowe, które obracają dużymi pieniędzmi. Zarabiają na kapitale, który powierzają im klienci oraz na prowizjach i opłatach, ale największe źródło dochodu stanowią udzielane przez nie kredyty. Tu jednak pojawia się problem, bowiem banki nie dla wszystkich stoją otworem, aby dostać kredyt, trzeba mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową. To znaczy dobrze zarabiać i nie posiadać zbyt dużych zobowiązań, tak w skrócie. Nie każdy ma takie możliwości, więc szukamy innych rozwiązań.

Te okoliczności sprawiły, że od paru lat mocno rozwinął się sektor firm pożyczkowych innych niż banki. Dziś Polacy coraz chętniej korzystają z pożyczek w Szybka Gotówka i innych tego typu firmach. I podobnie będzie w 2019 r. Okazało się bowiem, że banki nie mają wyłączności na pożyczanie pieniędzy i są firmy, które podchodzą do klienta z większą wyrozumiałością i empatią.

Czym różnią się firmy pożyczkowe od banków?

Przede wszystkim równym traktowaniem wszystkich konsumentów. Tu każdy dostanie pożyczkę, wystarczy, że masz polskie obywatelstwo, dowód osobisty, konto w banku, aktywny telefon i adres mailowy. Niewiele i można założyć większość rodaków taki zestaw posiada. Jedyną barierą może być wiek, ponieważ część firm pożyczkowych uznaje klientów po 18 roku życia, a część udziela pożyczek dopiero po ukończeniu 20 lub 21 lat. To jednak nie problem, trzeba prostu wybrać odpowiednią ofertę. Na przykład pożyczka w Szybkiej Gotówce jest dostępna już na drugi dzień po uzyskaniu pełnoletności.

Firmy pożyczkowe nie wymagają żadnych zaświadczeń o zarobkach czy innych zabezpieczeń i dokumentów. Do niedawna nawet nie sprawdzano klientów wnioskujących o pożyczkę w rejestrze BIK. Ale nawet teraz, kiedy część pożyczkodawców korzysta z tego rejestru, zwykle nie stanowi to przeszkody w uzyskaniu dodatkowej gotówki.

Jest jeszcze jedna kwestia, która odróżnia firmy pożyczkowe od banków, a nawet sprawia, że je deklasują. To szybkość, z jaką udzielane są obecnie pożyczki online. Pożyczkodawcy z tego sektora, jak żadna inna grupa firm finansowych, świetnie wyczuli zmieniającą się tendencję w zakresie naszych finansów osobistych. Dziś chcemy wszystko załatwiać „w locie”, nie odrywając się zbytnio od codziennych obowiązków. Dużo pracujemy i cenimy swój czas, dlatego cieszą nas rozwiązania, dzięki którym możemy go zaoszczędzić. A firmy pożyczkowe cenią czas klientów i wprowadziły rozwiązania, dzięki którym można załatwić pożyczkę w 15 minut, bez wychodzenia z domu czy zwalniania się z pracy.

Wybierasz odpowiednią dla siebie ofertę, klikasz w baner, przechodzisz przez krótką procedurę rejestracji, składasz online wniosek pożyczkowy, a za parę minut pieniądze są na koncie. Szybko, wygodnie i bez zbędnych formalności.