Czytasz: Ferie w pełni. Gdzie na sanki?

Ferie w pełni. Gdzie na sanki?

Powrót zimowej aury także w mieście. Sprawdziliśmy gdzie można pozjeżdżać na sankach.

Drugi dzień ferii przyniósł obfite opady śniegu. Jednak w części miast nie czekano na zimową aurę i zapewniono śnieżne warunki dla najmłodszych wykorzystując niską temperaturę. W Tychach przed weekendem pracowała armatka śnieżna. Jak w pozostałych miastach?

GDZIE NA SANKI? KATOWICE PARK KOŚCIUSZKI

Uruchomiony w ubiegłym roku tor saneczkowy w Parku Kościuszki to świetne miejsce, aby nasze pociechy rozpoczęły jazdę na sankach. Dzięki zaangażowaniu aktywisty Jarosława Kopciucha tor został uprzątnięty i przystosowany do zimowych atrakcji.

GDZIE NA SANKI? MIKOŁÓW ŚLĄSKI OGRÓD BOTANICZNY

Na Sośniej Górze znajduje się Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego (ul. Sosnowa 5). To świetne miejsce na saneczkową zabawę poza centrum miasta.

GDZIE NA SANKI? MIKOŁÓW PARK PLANTY

Dla osób lubiących odrobinę adrenaliny dobrym miejscem będzie mikołowski Park Planty. Dziś te górki są niemałym wyzwaniem, bowiem wyrosło wiele drzew, a także pojawiło się sporo ławek, więc wymagać to będzie od saneczkarza sprawnego manewrowania.

GDZIE NA SANKI? TYCHY PARK JAWOREK

Tyszanie mogą pozjeżdżać na sankach w Parku Jaworek przy ul. Jaśkowickiej. Sporym udogodnieniem dla najmłodszych jest armatka śnieżna, która dbała o to, aby lokalizacja była jak najdłużej przystosowana do jazdy na sankach.


GDZIE NA SANKI? SOSNOWIEC GÓRKA ŚRODULSKA

Górka Środulska to nie tylko narty! Na pobocznych stokach można bez problemu zjeżdżać na sankach. Dostępność stoków można sprawdzić na stronie Górki Środulskiej 

Gdzie na Sanki? Katowice Sopelek

W katowickiej Kostuchnie w okolicach ul. Sołtysiej znajduje się naturalny stok Sopelek. Obecnie nie funkcjonuje tam wyciąg narciarski, co oznacza, że na sankach można tam zjeżdżać bez limitu!

GDZIE NA SANKI? BIELSKO-BIAŁA CYGAŃSKI LAS

Niegdyś znajdowała się tu skocznia narciarska, dziś jest to fantastyczne miejsce, aby oddać się zimowym zabawom. Aby tu trafić, należy podążać żółtym szlakiem z Cygańskiego Lasu na Kozią Górę.

Czytaj więcej