Czytasz: Gdzie na rolki? Podpowiadamy!

Gdzie na rolki? Podpowiadamy!

Masz ochotę wybrać się na rolki? Podpowiadamy, gdzie asfalt gładko poniesie Twoje kauczukowe kółka!

W naszym regionie buduje się coraz więcej tras przeznaczonych dla rolkarzy. Włodarze miasta zauważają, że nie tylko warto dbać o rowerzystów, ale także miłośników jazdy na rolkach. W Sosnowcu rusza budowa 1,5 kilometrowego asfaltowego odcinka, która podzieli Park Sielecki wzdłuż ulicy 3 Maja a Czarną Przemszą. Ma być gotowy już w te wakacje.

Nowych tras przybywa również w Rybniku. W ostatnim czasie pisaliśmy o tamtejszych “Błoniach” w dzielnicy Paruszowiec-Piaski, gdzie powstaje tor do jazdy na rolkach i wrotkach.

Miejsc dla rolkarzy na Śląsku oraz w Zagłębiu jest wiele.

Poznaj 5 najlepszych, naszym zdaniem, tras rolkowych!

źródło: blognarolkach.blogspot.com

KATOWICE - 3 STAWY / LOTNISKO MUCHOWIEC

Trasę możemy rozpocząć pod wiaduktem łączącym ulicę Porcelanową z Trzech Stawów. Trójkilometrowy odcinek asfaltu jest na tyle szeroki, że spokojnie zmieszczą się na nim piesi oraz rowerzyści. Wydzielono również specjalny pas rolkostrady przeznaczony dla miłośników kauczukowych kółek. Podczas przejażdżki mijamy katowickie stawy, siłownię pod chmurką, nawet osoby starsze grające w miejskie szachy. W upalne dni możemy odpocząć na ławce lub na mecie rolkostrady przy Muchowcu zjeść pyszne lody.

źródło: psary.pl

DĄBROWA GÓRNICZA - POGORIA IV

Pogoria IV to prawdziwa gratka dla rolkarzy. 8 kilometrów asfaltowej pętli przyciąga tłumy miłośników rolek. Jest to prawdopodobnie jedna z najdłuższych i najbardziej malowniczych tras w naszym regionie.

Chorzów - PARK ŚLĄSKI

Niegdyś w Kapeluszu organizowano rolkowisko. Dziś możemy jedynie cieszyć się kilometrową trasą dla rolkarzy pomiędzy wspomnianym Kapeluszem a Stadionem Śląskim. Odcinek jest szeroki z pasem przeznaczonym dla osób jeżdżących na rolkach.

ŚWIERKLANIEC

Jeśli masz ochotę pojeździć na rolkach w otoczeniu pięknych drzew, to park w Świerklańcu jest dla Ciebie. Park ma około 6 kilometrów asfaltowych dróżek nadających się do wygodnej jazdy na rolkach. Na spokojne, rekreacyjne objechanie wszystkich zakamarków trzeba zarezerwować sobie około 30 minut.

źródło: DronEye.pl

ARENA BURLOCH W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

Na specjalnym,  400-metrowym torze rolkarskim z gładką nawierzchnią możemy jeździć nie tylko za dnia, ale również nocą. Rolkostrada jest oświetlona, więc można z niej korzystać nawet o zmroku.

NIGHTSKATING

Skoro jesteśmy już przy nocnej jeździe na rolkach, warto wspomnieć o popularnym nightskatingu. Ten sezon rozpoczyna się 27 kwietnia przejazdem po zmroku przez Mikołów. Pełen harmonogram tegorocznego nightskatingu znajdziesz na Facebooku inicjatywy oraz na poniższej grafice.

Czytaj więcej