Czytasz: Gdzie na kawę w Katowicach?

Gdzie na kawę w Katowicach?

Z dedykacją dla kawoszy. Najciekawsze, naszym zdaniem, kawiarnie w Katowicach.

Cafe Kattowitz - ul. Św. Jana 7, Katowice

Wystrój tej kawiarni przenosi nas 100 lat wstecz, do Katowic na przełomie XIX i XX wieku. Klimat kawiarni wynika z niesamowitej dbałości o szczegóły. Możemy posmakować tam nie tylko dobrej kawy, ale również pysznych śniadań, deserów i drinków.

kawiarnia kattowitz

 

 Coffee Synergia - ul. Andrzeja 29/2, Katowice

To miejsce, gdzie możemy wybrać ulubiony sposób parzenia kawy. Nie musi to być klasyczne espresso, można spróbować rówież kawy z areopressu oraz chemeksu. Wystrój industrialny z elementami drewna - miejsce bardzo uniwersalne, na każdy rodzaj spotkania.

kawiarnia synergia
kawiarnia synergia

 

Kafej - ul. Chorzowska 5, Katowice

Kawiarnia Kafej jest stworzona z miłości do kawy, jednak nie tylko ona robi furorę. Smakowite menu zaskakuje klientów: pancakesy, śniadania, bajgle. Wystrój nowoczesny, kolorowy, z antresolą!

kawiarnia kafej

 

Strefa Centralna - Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Bardzo ciekawe miejsce dla tych, którzy lubią przenosić się w czasie. Wystrój przypomina lata 70. XX w. Naczynia, ozdoby i meble kojarzą się z PRL-em. Na ścianach wiszą duże, zabytkowe neony. Kawa, desery, sałatki - wszystko przepyszne. Zapłata co łaska!

kawiarnia strefa centralna

 

 3 Siostry Bajgiel i Kawa - ul. Św. Stanisława 8, Katowice

Urocze miejsce, które prowadzą 3 dziewczyny, które naprawdę są siostrami. Tutaj napijemy się wysokiej jakości kawy, która jest parzona alternatywnymi sposobami. Możemy posmakować ręcznie robionych i wypiekanych na miejscu bajgli oraz domowych ciast, które wyglądem przypominają dzieła sztuki.

kawiarnia 3 siositry

 

Moodro - ul. Tadeusza Dobrowolskiego 1 (Muzeum Śląskie), Katowice

Bistro i kawiarnia Moodro, to miejsce, gdzie napijemy się pysznej kawy i zjemy znakomite śniadanie i to wszystko z widokiem na miasto! Bistro odznacza się nowoczesnym designem. W serwowanych daniach odnajdziemy nuty smaków typowych dla Śląska, jednak z pewnymi modyfikacjami. Dostępne jest menu dla dorosłych jak i dla dzieci.

kawiarnia bistro moodro

 

Srebrna Łyżeczka - ul. Bażantów 6C, Katowice

To nowo powstała kawiarnia w Katowicach. Lokal jest prowadzony z pasją, a produkty są najwyższej jakości. Możemy tu posmakować prawdziwej włoskiej kawy prosto z Wenecji, czekolady z Piemontu oraz przeróżne herbaty, w tym zimowe, rozgrzewające. Ze słodkości mamy tradycyjne ciasta, jak sernik czy szarlotka, ale też ciasta marchewkowe. Jest także wyjątkowa beza w różnych odsłonach.

kawiarnia srebrna łyżeczka

 

Cafe Byfyj - ul. Krawczyka 5, Katowice

To urokliwa kawiarnia i bistro, która wystrojem przypomina starą śląską kuchnię. Kawiarnia znajduje się w Nikiszowcu, starym, robotniczym osiedlu. Klientom oferuje świeże, tradycyjne wypieki z cukierni "Michalski", bogatą ofertę śniadań oraz prawdziwe angielskie herbaty. Można również posmakować tradycjnego śląskiego obiadu, czyli rolady, ale także prawdziwej włoskiej pizzy, robionej z pasją z prawdziwych włoskich produktów.

kawiarnia byfyj

 

Sweet Home Silesia - ul. Moniuszki 3, Katowice

To kawiarnia, która słynie z genialnych monodeserów. Zainspirowani cukiernictwem francuskim tworzą desery z delikatnego musu i owocowej żelki, podanej na kruchym spodzie. W Sweet Home Silesia posmakujemy również bąbelkowego gofra z lodami i bitą śmietaną oraz pysznej kawy.

kawiarnia sweet home silesia

 

Zillmann Tea&Coffee - pl. Wyzwolnia, Katowice

Kawiarnia wystrojem wpasowała się w architekturę i klimat osiedla Nikiszowca. Umieszczona jest naprzeciwko kościoła św. Anny, tuż obok skweru Zillmannów. Nazwę zawdzięcza dwóm kuzynom Emilowi i Georgowi Zillamannom, którzy zaprojektowali to zabytkowe osiedle. Kawiarnia oferuje wyśmienite kawy, herbaty oraz ciasta, a także wina oraz piwa z lokalnych browarów.

kawiarnia zillmann

 

Życie kawiarniane w tym mieście wciąż się rozwija. Już teraz mamy bardzo duży wybór miejsc, w których posmakujemy różnych kaw i deserów. Warto odwiedzać lokale, które są prowadzone z pasją. Takich miejsc w Katowicach na pewno nam nie zabraknie.

Czytaj więcej