Czytasz: Gdzie jest Nożownik?
Krzysztof Rutkowski, który od grudnia poszukuje oskarżonego o zabójstwo Dariusza Nożownika, zwiększa nagrodę za pomoc w jego odnalezieniu.

Jak podaje portal Katowice24.info, Krzysztof Rutkowski podniósł wysokość nagrody za pomoc w schwytaniu Nożownika, z 10 tys. zł do 10 tys. euro. Dariusz Nożownik miał też niedawno ukrywać się w warsztacie samochodowym na pograniczu Niemiec i Holandii. Tak twierdzi Rutkowski i utrzymuje, że jest w stanie znaleźć podejrzanego o morderstwo szefa kiboli GKS Katowice.

21 sierpnia 2016 roku, 19-letni Dominik Koszowski wracał z ojcem z klubu. Na ulicy 3 Maja w Katowicach, koło galerii handlowej, doszło do sprzeczki z grupą mężczyzn. Wywiązała się bójka, Dariusz Nożownik zaatakował nastolatka nożem, a ten – w wyniku poniesionych ran – zmarł. Podejrzanego o zabójstwo do dziś nie udało się namierzyć. Mężczyzna miał ukrywać się w Wielkiej Brytanii. To było w grudniu ubiegłego roku. Wtedy też ustalono nagrodę w wysokości 10 tys. złotych za pomoc w jego ujęciu i wskazanie miejsca, w którym przebywa. Złapanie Nożownika miało być kwestią czasu.

Po prawie pół roku, Rutkowski zwiększył kwotę nagrody i podał najnowsze informacje. Nadal twierdzi, że odnalezienie Nożownika to kwestia czasu.

Jeszcze kilka tygodni temu podejrzany o morderstwo miał pracować w warsztacie samochodowym na pograniczu Holandii i Niemiec.

Zdjęcie podejrzanego, niedawno opublikowała śląska policja. Pochodzi z monitoringu, który uchwycił Nożownika tuż po zdarzeniu. Od listopada zeszłego roku, mężczyzna jest poszukiwany listem gończym.

Czytaj więcej