Czytasz: Gdzie jechać na wakacje w Polsce 2018?

Gdzie jechać na wakacje w Polsce 2018?

„Cudze chwalicie, swojego nie znacie”

Wakacje już rozpoczęte, więc to najwyższy czas, aby zdecydować się gdzie jechać na wakacje. Możliwości mamy wiele i to tylko od nas zależy, jakie miejsce wybierzemy. Coraz częściej ludzie na miejsce swoich urlopów wybierają kraje zagraniczne, ciepłe i z dostępem do morza, jednak warto wiedzieć i pamiętać, że Polska ma również wiele do zaoferowania swoim turystom. Jak to mówi piękne przysłowie „cudze chwalicie, swojego nie znacie”. I w tej myśli, pokażemy Wam miejsca na wakacje w Polsce, które zdecydowanie są warte odwiedzenia.

A może nad morze?

Polskie może jest często niedoceniane przez Polaków. Uważają oni, że o wiele lepiej jest spędzić wakacyjny czas nad Morzem Śródziemnym czy Czarnym. Mimo wszystko, Morze Bałtyckie również ma wiele do zaoferowania. Poza znanymi miejscami, takimi jak Trójmiasto czy Międzyzdroje lub Hel, warto wybrać się do małych nadmorskich miejscowości, które swoimi urokiem oczarują niemal każdego. Co więcej, mają naprawdę wiele do zaoferowania dla swoich turystów. Miejsce na wakacje, znajdujące się nad morzem daje wiele możliwości. Warto poszukać w okolicy swojego pobytu ciekawych miejsc, takich jak porty, latarnie lub ruiny – tu polecamy Rewal lub całą wyspę Wolin, bogatą w krajobrazowe i często historyczne perełki.

Nie ma nudy – chodźmy w góry!

Polska ma ten ogromny plus, że możemy korzystać zarówno z uroków morza, jak i gór. Jako miejsce na wakacje w Polsce, zdecydowanie godnymi polecenia są Bieszczady, które stanowią wizytówkę naszego kraju. Jest to idealne miejsce, dla tych którzy lubią aktywnie spędzać czas. Co więcej, możemy znaleźć tam wiele tras, które dostosowane są do podróży całymi rodzinami. Spokojne wzniesienia na kilku szlakach nie będą stanowiły problemu dla energicznych kilkulatków. A dla osób, które kochają beztroski odpoczynek na plaży – Solina będzie rajem na ziemi. Otoczone zielenią jezioro to przepiękny widok, a wypożyczając kajak lub rowerek wodny można eksplorować zakamarki tego cudownego miejsca.

Jeziora małe i duże

Jeżeli zastanawiasz się gdzie jechać na wakacje w Polsce, nie zapominaj o Mazurach, które są oazą spokoju, w której każdy odpocznie – nie tylko fan żeglarstwa. Obszar ten niezwykle rozwija się pod względem turystycznym i oprócz kontaktu z naturą, można cieszyć się tam różnymi oferowanymi dla turystów atrakcjami.