Czytasz: Gastro Fajer otworzył się na tarasach Spodka! Przyciąga tłumy!

Gastro Fajer otworzył się na tarasach Spodka! Przyciąga tłumy!

Osiem weekendów z jedzeniem, piwem, didżejem, parkietem i kinem letnim. Wystartował Gastro Fajer!

Fajer to po polsku przyjęcie, uroczystość, impreza. Właściciele Gastro Fajera nie tylko sprawią, że będziemy się dobrze bawić. Na tarasach Spodka, otworzył się lokal, gdzie można też dobrze zjeść, napić się, a nawet zobaczyć film.

- Zajmujemy tarasy Spodka, ale naszą miejscówkę poszerzamy o schody, które prowadzą do szczytu „zielonej doliny” (porośniętego trawą dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego - przyp. red.), a w razie niepogody będziemy schodzić do MCK – mówi Oskar Olszewski z Gastro Fajera.

W hallu MCK planowany jest festiwal piw rzemieślniczych, ale też targi mody czy dizajnu.

Za to na tarasach Spodka będą się odbywały nocne bazary inspirowane kulturą azjatycką, w której tak popularne jest jedzenie na ulicy. Zaparkowały tam food trucki, ale stoją też namioty należące do śląskich lokali i restauracji, które prezentują swoją ofertę gastronomiczną. Do tego stanęły bary, gdzie kupimy alkohol i zimne napoje.

Gastro Fajer jest czynny od czwartku do niedzieli.

- Chcemy tak zagospodarować wakacyjne weekendy, żeby nikt się z nami nie nudził – dodaje Olszewski.

Czwartki będą koncertowe, a na tarasach zagrają wtedy zespoły. W piątki i soboty stanie parkiet, na którym potańczymy, a o muzyczną atmosferę zadba didżej. W niedzielę zjemy śniadanie, a potem rodziny mogą odpocząć na pikniku. Animatorzy zadbają o wolny czas dzieci. Działa też kino letnie.

Gastro Fajer wystartował 5 lipca i będzie działał przez osiem weekendów. Lokal otworzył się na tarasach Spodka, w miejscu, w którym w zeszłym roku działało Kato Zwei. 

 

 

Czytaj więcej