Czytasz: Gastro Fajer otworzył się na tarasach Spodka! Przyciąga tłumy!

Gastro Fajer otworzył się na tarasach Spodka! Przyciąga tłumy!

Osiem weekendów z jedzeniem, piwem, didżejem, parkietem i kinem letnim. Wystartował Gastro Fajer!

Fajer to po polsku przyjęcie, uroczystość, impreza. Właściciele Gastro Fajera nie tylko sprawią, że będziemy się dobrze bawić. Na tarasach Spodka, otworzył się lokal, gdzie można też dobrze zjeść, napić się, a nawet zobaczyć film.

- Zajmujemy tarasy Spodka, ale naszą miejscówkę poszerzamy o schody, które prowadzą do szczytu „zielonej doliny” (porośniętego trawą dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego - przyp. red.), a w razie niepogody będziemy schodzić do MCK – mówi Oskar Olszewski z Gastro Fajera.

W hallu MCK planowany jest festiwal piw rzemieślniczych, ale też targi mody czy dizajnu.

Za to na tarasach Spodka będą się odbywały nocne bazary inspirowane kulturą azjatycką, w której tak popularne jest jedzenie na ulicy. Zaparkowały tam food trucki, ale stoją też namioty należące do śląskich lokali i restauracji, które prezentują swoją ofertę gastronomiczną. Do tego stanęły bary, gdzie kupimy alkohol i zimne napoje.

Gastro Fajer jest czynny od czwartku do niedzieli.

- Chcemy tak zagospodarować wakacyjne weekendy, żeby nikt się z nami nie nudził – dodaje Olszewski.

Czwartki będą koncertowe, a na tarasach zagrają wtedy zespoły. W piątki i soboty stanie parkiet, na którym potańczymy, a o muzyczną atmosferę zadba didżej. W niedzielę zjemy śniadanie, a potem rodziny mogą odpocząć na pikniku. Animatorzy zadbają o wolny czas dzieci. Działa też kino letnie.

Gastro Fajer wystartował 5 lipca i będzie działał przez osiem weekendów. Lokal otworzył się na tarasach Spodka, w miejscu, w którym w zeszłym roku działało Kato Zwei. 

 

 

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
34 minut temu Katowiczanin ofiarą zamachu w Strasburgu

MSZ przyznaje, że wśród ofiar zamachu jest Polak. Z naszych źródeł wynika, że jest nim katowiczanin. 36-letni Bartosz ściśle współpracował z Parlamentem Europejskim.

News
około 1 godziny temu Tragedia w Rudzie Ślaskiej. Nie żyje 77-latka

Samochód zmiótł 4 kobiety wychodzące z autobusu.

News, COP24
3 godzin temu Greta co piątek strajkuje dla klimatu. Teraz do wielkiego protestu ma dojść w Katowicach.

W czasach, w których polityczni liderzy zachowują się jak dzieci, dzieci muszą przyjąć rolę politycznych liderów. 15-letnia aktywistka ze Szwecji wzywa uczniów i rodziców do wielkiego strajku.

News
4 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
4 godzin temu Prognoza pogody: Słabną opady śniegu. Co dalej z zimową aurą?

Jaka pogoda czeka nas do końca tygodnia?