Czytasz: Rusza projekt społeczno-kulturalny PopKooltour

Rusza projekt społeczno-kulturalny PopKooltour

Celem jest połączenie tych opowieści i dźwięków miasta w nowoczesny manifest Katowic.

Różnimy się od siebie, mamy inne potrzeby, działamy w wielu dziedzinach i na niezliczonych płaszczyznach. Każdy z nas ma własną historię do opowiedzenia. Już 17 maja startuje projekt PopKooltour, którego celem jest połączenie tych opowieści i dźwięków miasta w nowoczesny manifest Katowic.

PopKooltour to kolejna po „Projekcie Wyższy Poziom” inicjatywa Galerii Katowickiej potwierdzająca gotowość centrum handlowego do realizowania odważnych społecznych projektów. Celem akcji jest stworzenie filmowego obrazu dzisiejszych Katowic. Miasta bogatego kulturowo, w którym przenikają się pokolenia, a tradycja miesza się z popkulturą. PopKooltour jest projektem w całości tworzonym przez ludzi związanymi z Katowicami. Bez względu na pochodzenie, płeć, status społeczny, wiek, przynależność religijną czy poglądy polityczne. Film z udziałem śląskich artystów, osobistości i przede zwykłych mieszkańców Katowic prezentował będzie przekrój społeczności miasta. Dźwięki tętniących życiem dzielnic, odgłosy na co dzień nie przyciągające naszej uwagi, wypowiedzi napotkanych mieszkańców - wszystko to zostanie połączone w jednym klipie.

- PopKooltour to projekt społeczno-kulturalny wpisujący się w ogólnoświatowy trend ewolucji przestrzeni komercyjnych, któremu kierunek nadają nie tyle sami właściciele i zarządcy, a lokalne społeczności - mówi Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.

- Cieszymy się, że rozwijając ten projekt po raz kolejny udowadniamy, że działalność centrum handlowego może wykraczać daleko poza jego komercyjny charakter. A samo centrum może być synonimem miejsca nowoczesnego, otwartego na ludzi i odważne pomysły - dodaje Bagińska.

Projekt rusza 17 maja. Rozpocznie go trwający 3 dni tour ekipy filmowej. Filmowcy, podróżujący 'popkooltourowym' busem, będą codziennie zaglądać do innej części miasta:

17.05 | czwartek | 15:00 – godziny wieczorne

Nikiszowiec, Giszowiec, Janów, Bogucice, Dąbrówka Mała, Wełnowiec

| piątek | 15:00 - godziny wieczorne

Osiedle Paderewskiego, Dolina 3 Stawów, Brynów, Park Kościuszki, Osiedle Bażantowo, Piotrowice, Ochojec, Ligota, Panewniki

19.05 | sobota | 15:00 – godziny wieczorne

Katowicka Strefa Kultury (NOSPR, MCK, Spodek), Osiedle Tysiąclecia, Park Śląski, Józefowiec, Dąb

Dodatkowo ekipa filmowa będzie stacjonować przy Galerii Katowickiej, na Placu Marii i Lecha Kaczyńskich od 17 do 19 maja w godzinach:

17.05 | czwartek | 09:00-17:00

18.05 | piątek | 11:00-19:00

19.05 | sobota | 14:00-21:00

24 maja przed Galeria Katowicką odbędzie się wielki finał akcji Popkooltour. Podczas wydarzenia na fasadzie budynku zostanie premierowo wyświetlony klip – nowoczesny manifest Katowic. Wieczorem wszyscy przybyli pod Galerię Katowicką zostaną również zaproszeni do wzięcia udziału w wielkim katowickim flash mobie. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i muzyki na żywo!