Czytasz: Poleje się krew dla hospicjum

Poleje się krew dla hospicjum

Dziesięciu zawodników, pięć walk. Aktorzy, dziennikarze oraz samorządowcy w piątek będą walczyć za tych, którym do walki sił brak.

Aktor Wojciech Zieliński, niepokonany bokser Damian Jonak, dziennikarz Marek Dumała, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, detektyw Damian Petrow, były wiceprezydent Bytomia Andrzej Panek. To tylko niektóre osoby, które w ten piątek 'biały kołnierzyk' zamienią na rękawice bokserskie i staną na ringu, by walczyć o dobro innych podczas Gali Bokserskiej “W samo serce”.

WALKA DLA HOSPICJUM I PATRYCJI MALINOWSKIEJ

Zawodnicy charytatywnej gali będą walczyć w słusznej sprawie. Bowiem stawką są przyszłe losy Hospicjum św. Franciszka z Katowic, które boryka się z wieloma problemami.  

- Jesteśmy hospicjum domowym. Jeździmy do naszych chorych, do ich domów. Naszym głównym problemem jest brak funduszy. Borykamy się także z brakiem wolontariuszy, którzy wspierali by chorych - trzymali ich za rękę - tłumaczy dr Hanna Odorkiewicz-Sikocińska z Hospicjum św. Franciszka.

Na zdjęciu Piotr Zawadzki

Liczba chorych w hospicjum cały czas wzrasta. Jak dodaje dr Odorkiewicz-Sikocińska, pracownicy opiekują się około 120 pacjentami z Katowic, Siemianowic i Mikołowa. Marzy im się rozszerzenie swojej działalności o poradnię medycyny paliatywnej oraz poradnię leczenia bólu. Fundusze zebrane podczas gali “W samo serce” nie tylko wesprą katowickie hospicjum.

- Przy okazji gali chcemy wspomóc naszą koleżankę - Patrycję Malinowską, która była mistrzynią województwa juniorów w boksie. Dwa lata temu miała tragiczny wypadek na gokartach, gdzie straciła włosy wraz z częścią skóry - tłumaczy Marek Kopczacki, współorganizator gali “W samo serce”.

ZOBACZ WIDEO Z WAŻENIA SOSNOWIECKICH ZAWODNIKÓW:

Gala "W samo serce": POLEJE SIĘ KREW?

Już w ten piątek scena Teatru Rozbark w Bytomiu zamieni się w arenę walki podczas gali charytatywnej “W samo serce”.

- Traktuję to jako zabawę. Bokserem nigdy nie byłem i pewnie w tym życiu nigdy nie będę. Podczas sparingu śmiałem się do mojego przeciwnika. Do pierwszego uderzenia. Potem zapomniałem, że to kolega. Zacząłem się bronić i atakować - tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, uczestnik gali.

Podczas gali "W samo serce", która rozpocznie się o godzinie 20, zostanie rozegranych pięć walk z trzema rundami po dwie minuty. Pojedynkować będzie się Andrzej Panek z Damianem Jonakiem, mistrzem świata w boksie. Do walki dojdzie również pomiędzy Jakubem Zegadło a Damianem Petrowem. Z kolei Marek Kopczacki zmierzy się na pięści z Mariuszem Helerem, prawnikiem związanym z Bytomiem.  Sam prezydent Sosnowca powalczy z Piotrem Zawadzkim z Teatru Zagłębia.

Zobacz zdjęcia z treningów do gali:

źródło: facebook.com

Koszt biletu wstępu na galę "W samo serce" wynosi 100 złotych. Fundusze zebrane podczas gali w całości zostaną przekazane Hospicjum św. Franciszka z Katowic oraz kosztowny przeczep włosów Patrycji Malinowskiej.

Czytaj więcej