Czytasz: Gala MMA w Chorzowie!
W sobotę odbędzie się Spartan Fight 7. W walkach wieczoru zobaczymy czołowe nazwiska polskiego MMA i K-1.

Gala Spartan Fight 7 odbędzie się w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło, gdzie organizowaliśmy nasze pierwsze dwie gale. 1 kwietnia wracamy do chorzowskiej hali MORiS, która znów wypełni się fanami sportów walki. Jesteśmy przekonani, że karta walk zachwyci wszystkich zgromadzonych widzów – mówią organizatorzy. 

Zawodnicy:

fot. www.spartanfight.pl 

Gala MMA Spartan Fight 7 w Chorzowie - Walki Wieczoru:

MMA 83,90kg Paweł Hadaś vs Ioannis Palaiologos
K1 95,00kg Tomasz Sarara vs Bas Vorstenbosch
MMA 87,00kg Oskar Piechota vs Andreas Michailidis

Gala MMA Spartan Fight 7 w Chorzowie - Karta Główna:

K1 60,00kg Michał Królik vs Dimangio Jano
MMA 77,10kg Tomasz Jakubiec vs Marcin Mazurek
MMA 83,90kg Grzegorz Siwy vs Piotr Wawrzyniak
MMA 70,30kg Alan Langer vs Piotr Niedzielski
MMA 77,10kg Dominik Chmiel vs Michał Golasiński
MMA 77,10kg Kamil Roszak vs Mykhola Hrynchuk
MMA 93,00kg Ireneusz Cholewa vs Adam Kowalsk

Gala MMA Spartan Fight 7 w Chorzowie - Karta Wstępna:

70,30kg Kamil Stolarczyk vs Adam Tokarski
120,20kg Denis Górniak vs Łukasz Ćwikła
70,30kg Michał Szydłowski vs Radosław Tarnawa

Debiutanci

Galę rozpocznie pojedynek dwóch debiutantów. Kamil Stolarczyk zmierzy się z Adamem Tokarskim. Obaj to młodzi i zdolni zawodnicy, którzy stoją przed szansą pokazania się szerszej publiczności i wywalczenia sobie prawa do kolejnych walk w naszej Federacji. Później zobaczymy starcie wagi ciężkiej, w którym Denis Górniak podejmie Łukasza Ćwikłę.

Spartan Fight 6. Fot. www.spartanfight.pl

Górniak po raz pierwszy w karierze zawalczy w „królewskiej” kategorii wagowej. Wcześniej w kategorii 93 kg dwukrotnie wygrywał już w pierwszej rundzie. Ćwikłę mieliśmy okazję oglądać na gali w Bielsku-Białej, gdzie w bardzo dobrym stylu pokonał swojego rywala.

Karta wstępna

Kartę wstępną zamknie pojedynek wracającego do MMA Michała Szydłowskiego z Radosławem Tarnawą. Szydłowski w ostatnich latach startował w BJJ, gdzie osiągnął ogromne sukcesy z Mistrzostwem Europy na czele. Dla Tarnawy będzie to już trzecia walka na Spartan Fight. Reprezentant Veto Team do tej pory nie miał szczęścia. W swoim pierwszym pojedynku zremisował z Ramim Handamem, natomiast w drugim po bardzo dobrej walce przegrał na punkty z Igorem Michaliszynem.

Karta główna

Kartę Główną rozpocznie pojedynek weterana polskiego MMA Ireneusza Cholewy z Adamem Kowalskim. Dla Cholewy to powrót ze sportowej emerytury, którą ogłosił po walce z Pavlem Sabadashem. Kowalski to również doświadczony zawodnik, który na Spartan Fight 6 pokonał francuza Prince Aounallaha. Za porażkę z Tomaszem Jakubcem zrehabilitować będzie się chciał Kamil Roszak, który zmierzy się z Ukraińcem Mykhola Hrynchukiem.

 Również po porażce w swojej ostatniej walce do oktagonu wejdzie Dominik Chmiel, który na Spartan Fight 5 przegrał właśnie z Hrynchukiem. Teraz rywalem zawodnika z Pabianic będzie Michał Golasiński. Rehabilitacji szukał będzie także Alan Langer, który zmierzy się z Piotrem Niedzielskim.

- To zawodnicy o zupełnie różnych gabarytach i stylach walki, ale mają ten sam cel: zwycięstwo i awans w rankingu wagi lekkiej. Grzegorz Siwy miał się zmierzyć w walce wieczoru z Maciejem Browarskim, ale niestety „Sowa” doznał kontuzji. „Fizol” zmierzy się więc z Piotrem Wawrzyniakiem, który tym samym zadebiutuje w naszej Federacji - Michał Piwoński - rzecznik prasowy federacji.

Nadzieję na kolejne zwycięstwo ma Tomasz Jakubiec, który zmierzy się z Marcinem Mazurkiem. Jakubiec w ostatnim roku poczynił niesamowite postępy i stał się jednym z kandydatów do walki o pas kategorii półśredniej.

Na jego drodze staje Mazurek, który w Płocku rozprawił się z Arturem Pawlakiem, a teraz chciałby pomścić klubowego kolegę - Kamila Roszaka, którego Jakubiec pokonał w Krakowie. Innym kandydatem do walki o pas mistrzowski jest Michał Królik, który chciałby założyć na biodra mistrzowski pas K1 kategorii 60kg. Jego rywalem będzie Holender Dimangio Jano.

Gala MMA Spartan Fight 7 w Chorzowie - walki wieczoru

W walkach wieczoru zobaczymy czołowe nazwiska polskiego MMA i K-1. Oskar Piechota miał zmierzyć się z Adriano Balbym, jednak ten z powodu kontuzji wypadł z walki. Zastąpi go Grek Andreas Michailidis, który należy do czołówki europejskiego MMA.

- „Imadło” w grudniu pokonał innego Greka - Nikosa Sokolisa. W pojedynku K-1 Tomasz Sarara zmierzy się z bardzo utalentowanym Holendrem Basem Vorstenboschem. Krakowianin od 5 lat jest niepokonany, ale Holender zapowiada, że to się wkrótce zmieni. W ostatnim pojedynku jeden z najlepszych polskich „średnich” Paweł Hadaś zmierzy się z „Greckim Cesarzem”. Hadaś ma na koncie 7 wygranych z rzędu, ale z tak wymagającym rywalem się jeszcze nie mierzył. Ioannis Palaiologos wygrał już 12 walk i zapowiada, że do Polski przyjeżdża po kolejną - mówi Michał Piwoński.

Gala MMA Spartan Fight 7 w Chorzowie rozpocznie się o godz. 19:00. Więcej informacji na: www.spartanfight.pl

 

Czytaj więcej