Czytasz: Gabryś i Natkaniec pierwszymi liderami Rajdu Śląska

Gabryś i Natkaniec pierwszymi liderami Rajdu Śląska

Załoga biało-zielonej Fiesty R5 najszybciej pokonała widowiskowy odcinek specjalny wokół Stadionu Śląskiego.

Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec są pierwszymi liderami Rajdu Śląska. Załoga biało-zielonej Fiesty R5 najszybciej pokonała widowiskowy odcinek specjalny wokół Stadionu Śląskiego. Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) byli wolniejsi o zaledwie 0,6 s. Trzeci czas należał do załogi Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk, których Subaru było najszybszym samochodem w klasyfikacji Open N.

Rajd Śląska - zobacz zdjęcia:

fot. Janusz Boruta

Dominik Butvilas i Kamil Heller (Skoda Fabia R5) popełnili błąd na odcinku pomijając jedno okrążenie, za co otrzymali karę 3 minut. W klasie 4 triumfowali Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. Ich Peugeot 208 R2 był najszybszym samochodem z napędem na przednią oś. Klasa 3 padła łupem załogi Grzegorz Bonder/Jakub Gerber (Renault Clio R3) a w klasie Open 2WD najlepszy czas zanotowali Marek Sąsiadek i Łukasz Jastrzębski (Honda Civic). Tomasz Sztwiertnia i Sebastian Dwornik (Citroen Saxo) – mistrzowie Śląska z sezonu 2016 wygrali klasę HR4, a Paweł Krysiak i Paweł Gacek pokonali rywali w klasie 4F. Co ciekawe, czas ustanowiony przez Tomka Sztwiertnię długi był niepobity. Szybsi okazali się dopiero Sąsiadek i Jastrzębski. Listę zwycięzców klas uzupełniają Radosław Pogan i Kamil Kozdroń (Renault Clio, klasa HR3) oraz Tomasz Grychtoł i Robert Koisar (Fiat 126p, klasa HR+30).

Jutro rozpocznie się ściganie na oesach na południe od Mikołowa i Żor. Pierwszą sobotnią próbą będzie OS Wyry, który wystartuje o godzinie 11.03. Po nim zawodnicy dwukrotnie pokonają pętle złożoną z dwóch oesów: Ochaby (start o godz. 12.19 i 16.04) i Miedźna (start o godz. 13.37 i 17.22). Na koniec dnia przewidziano odcinek miejski w Mikołowie (start o godzinie 19.05). Wcześniej na trasę w Mikołowie wyjadą załogi z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Dla nich będzie to pierwszy oes rajdu. Start dla RSMŚl zaplanowano na godzinę 17.50.

Patronat honorowy nad Rajdem Śląska 2017 objął Marszałek Województwa Śląskiego. Zawody są współfinansowane z budżetu Województwa Śląskiego.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2017 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, a honorowy patronat nad cyklem objął Marszałek Województwa Śląskiego. Kalendarz mistrzostw tworzy 5 rund, w których zawodnicy ścigają się po asfaltowych odcinkach specjalnych:

  • Rajd Śląska – 14-15 października, Chorzów
  • Rajd Ziemi Bocheńskiej – 2-3 czerwca, Bochnia
  • Rajd Zamkowy – 13-14 maja, Będzin
  • Rajd Wisły – 22-23 września, Wisła
  • Rajd Barbórka Cieszyńska – 24-25 listopada, Cieszyn

Czytaj więcej