Silesion.PL

serwis informacyjny

Funzeum – interaktywne muzeum z pogranicza sztuki, iluzji i rozrywki nową atrakcją Śląska

Funzeum interaktywne muzeum z pogranicza sztuki iluzji i rozrywki nowa atrakcja Slaska

Funzeum interaktywne muzeum z pogranicza sztuki iluzji i rozrywki nowa atrakcja Slaska

Już wkrótce w Gliwicach zostanie otwarty unikalny na skalę Polski obiekt edukacyjno – rozrywkowy. Funzeum, czyli muzeum wykorzystujące nowoczesną technologię cyfrową, zaoferuje odwiedzającym niezwykłe efekty wizualne oraz interaktywną zabawęDo dyspozycji gości zostanie oddanych ponad 50 multisensorycznych instalacji umożliwiających zrozumienie działania światła i kolorów.

Muzea sztuki cyfrowej tworzą nową rzeczywistość kulturalno – rozrywkową XXI wieku, przyciągając zwiedzających z całego świata. Angażują zmysły, pobudzają wyobraźnię i dostarczają niezapomnianych przeżyć. Z tą myślą zostało również zaprojektowane i stworzone Funzeum, które będzie pierwszą w Polsce tak dużą interaktywną ekspozycją, wykorzystującą m.in. magię światła i kolorów.

Mierzące prawie 4000 metrów kwadratowych Funzeum, złożone z kilkudziesięciu instalacji, jest inspirowane m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie. Kreatywna przestrzeń obiektu ma sprzyjać zabawie światłem i kolorem pełniąc funkcję nowoczesnego muzeum, pobudzającego wyobraźnię gości. “Eksponaty” w Funzeum są zaprojektowane tak, żeby odwiedzający mogli wypróbować niemalże każdy pomysł, jaki przyjdzie im do głowy pod wpływem zwiedzania. Można w trakcie zwiedzania robić zdjęcia i uczyć się poprzez zabawę.

Funzeum, czyli muzeum na odwrót

W przestrzeni Funzeum nie obowiązują typowe zakazy, które wyznaczają sztywne reguły zwiedzania, jak w przypadku tradycyjnych obiektów muzealnych. Wręcz przeciwnie, goście odwiedzający tą niezwykłą, interaktywną wystawę, mogą sami jej doświadczać, odkrywając co można zrobić z poszczególnymi eksponatami. Wśród dostępnych scenerii magicznej wystawy znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Do dyspozycji gości będzie ponad 50 multimedialnych instalacji, wykorzystujących różne źródła światła i tworzących scenerie do wyjątkowych zdjęć.

Jednym z zaskakujących elementów, udostępnionych w obiekcie będzie na przykład największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Aby zagrać na tym interaktywnym instrumencie z podświetlanymi klawiszami będzie trzeba nieźle się nabiegać, aby wydobyć z pianina dźwięk.

Funzeum mieszczące się w Gliwicach w kompleksie C.H. Europa Centralna będzie największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, inspirowane magią kolorów i światła. Funzeum to projekt pomysłodawców marki “Prezentmarzeń” oraz rodzinnego parku rozrywki “Magiczne Ogrody”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024