News

Jak brzmi chór... prezesów?

02:45

W niedzielę o godzinie 17.00, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, odbędzie się koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej Fundacji Iskierka.

Tym razem podopiecznych ośrodków onkologicznych z Katowic, Chorzowa, Zabrza i Rzeszowa będzie wspierał niekonwencjonalny… Chór Prezesów. Zaśpiewają szefowie firm i instytucji. Iskierka od 10 lat skutecznie łączy, pokazuje jak mądrze pomagać i łamie wszelkie stereotypy.

Fundacja Iskierka, Piotra Sutt podczas próby.

10 lat

To wyjątkowe wydarzenie społeczno-artystyczne ma już swoją tradycję. Od 10 lat podopieczni Iskierki bez kroplówek, ich rodzice oraz lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, z egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach organizują się, by zagrać ten jeden raz w roku. Tegoroczny koncert będzie dodatkowo podsumowaniem 10 lat działalności Fundacji i podziękowaniem dla tych, którzy od dekady aktywnie i z zaangażowaniem ją wspierają.

Dzieciaki stają się artystami

Dzieciaki na co dzień zmagające się z chorobą, tego jednego dnia stają się artystami. Wraz z rodzicami, rodzeństwem czy personelem medycznym grali na instrumentach perkusyjnych w Filharmonii Śląskiej czy Operze — ramię w ramię ze znakomitymi artystami. Każdego roku towarzyszy im wyjątkowy chór.

Chór Prezesów

Dziecięcej Orkiestrze Onkologicznej towarzyszyć na scenie będzie w związku z tym wyjątkowy chór, złożony z prezesów prawie 40 spółek i instytucji. Swoimi umiejętnościami wokalnymi pochwalą się m.in. szefowie takich firm jak Microsoft Polska, Mostostal Zabrze S.A., Tax-Net.SA., Hotele Diament, Bakalland S.A., PTWP S.A., Sarantis Polska S.A., Segro Poland, Future Processing czy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Katowice AirPort.

Raz dwa trzy, Mirosław Neinert i Szymon Majewski

Tradycyjnie już w muzyczną podróż poprowadzi gości dyrektor artystyczny projektu Piotr Sutt, a wspierać na scenie go będą muzycy Michał Kuźmiński oraz Karolina i Bartłomiej Sutt. Koncert „10 lat fundacji Iskierka” to także występy znakomitych zespołów: Raz Dwa Trzy, Kapeli ze wsi Warszawa, Asi Mina i Agnieszka Twardowska. Tegoroczny koncert poprowadzą, z klasą i humorem, przyjaciele Fundacji ISKIERKA: Mirosław Neinert i Szymon Majewski.

Podczas instrumentalnych, wokalnych i tanecznych występów odbędzie się również wręczenie statuetek „Przyjaciel Fundacji Iskierka” oraz prezentacja najważniejszych działań. Zespół pracowników wspierają bowiem w działaniach wolontariusze oraz partnerzy ze środowisk biznesowych, samorządowych, a także osoby ze świata nauki, sportu, sztuki, kultury i show-biznesu.

Wydarzenie w tym roku nie jest biletowane, ale będzie je można bezpłatnie obejrzeć poprzez transmisję on-line pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=dJEn3QCSGy0

************

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna tworzy się i koncertuje raz w roku. Wydała już trzy profesjonalne płyty (m.in. z Arturem Rojkiem, Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Me Myself And I, Renatą Przemyk, Arturem Andrusem, zespołem Raz Dwa Trzy). Gościła też na kultowej liście przebojów radiowej „Trójki”.

Czytaj więcej

Napisz do autora s.borszcz@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Legendarny Śląski