Czytasz: Jak brzmi chór... prezesów?

Jak brzmi chór... prezesów?

02:45
W niedzielę o godzinie 17.00, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, odbędzie się koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej Fundacji Iskierka.

Tym razem podopiecznych ośrodków onkologicznych z Katowic, Chorzowa, Zabrza i Rzeszowa będzie wspierał niekonwencjonalny… Chór Prezesów. Zaśpiewają szefowie firm i instytucji. Iskierka od 10 lat skutecznie łączy, pokazuje jak mądrze pomagać i łamie wszelkie stereotypy.

Fundacja Iskierka, Piotra Sutt podczas próby.

10 lat

To wyjątkowe wydarzenie społeczno-artystyczne ma już swoją tradycję. Od 10 lat podopieczni Iskierki bez kroplówek, ich rodzice oraz lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, z egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach organizują się, by zagrać ten jeden raz w roku. Tegoroczny koncert będzie dodatkowo podsumowaniem 10 lat działalności Fundacji i podziękowaniem dla tych, którzy od dekady aktywnie i z zaangażowaniem ją wspierają.

Dzieciaki stają się artystami

Dzieciaki na co dzień zmagające się z chorobą, tego jednego dnia stają się artystami. Wraz z rodzicami, rodzeństwem czy personelem medycznym grali na instrumentach perkusyjnych w Filharmonii Śląskiej czy Operze — ramię w ramię ze znakomitymi artystami. Każdego roku towarzyszy im wyjątkowy chór.

Chór Prezesów

Dziecięcej Orkiestrze Onkologicznej towarzyszyć na scenie będzie w związku z tym wyjątkowy chór, złożony z prezesów prawie 40 spółek i instytucji. Swoimi umiejętnościami wokalnymi pochwalą się m.in. szefowie takich firm jak Microsoft Polska, Mostostal Zabrze S.A., Tax-Net.SA., Hotele Diament, Bakalland S.A., PTWP S.A., Sarantis Polska S.A., Segro Poland, Future Processing czy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Katowice AirPort.

Raz dwa trzy, Mirosław Neinert i Szymon Majewski

Tradycyjnie już w muzyczną podróż poprowadzi gości dyrektor artystyczny projektu Piotr Sutt, a wspierać na scenie go będą muzycy Michał Kuźmiński oraz Karolina i Bartłomiej Sutt. Koncert „10 lat fundacji Iskierka” to także występy znakomitych zespołów: Raz Dwa Trzy, Kapeli ze wsi Warszawa, Asi Mina i Agnieszka Twardowska. Tegoroczny koncert poprowadzą, z klasą i humorem, przyjaciele Fundacji ISKIERKA: Mirosław Neinert i Szymon Majewski.

Podczas instrumentalnych, wokalnych i tanecznych występów odbędzie się również wręczenie statuetek „Przyjaciel Fundacji Iskierka” oraz prezentacja najważniejszych działań. Zespół pracowników wspierają bowiem w działaniach wolontariusze oraz partnerzy ze środowisk biznesowych, samorządowych, a także osoby ze świata nauki, sportu, sztuki, kultury i show-biznesu.

Wydarzenie w tym roku nie jest biletowane, ale będzie je można bezpłatnie obejrzeć poprzez transmisję on-line pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=dJEn3QCSGy0

************

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna tworzy się i koncertuje raz w roku. Wydała już trzy profesjonalne płyty (m.in. z Arturem Rojkiem, Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Me Myself And I, Renatą Przemyk, Arturem Andrusem, zespołem Raz Dwa Trzy). Gościła też na kultowej liście przebojów radiowej „Trójki”.

Czytaj więcej