Czytasz: Frida Kahlo w Rybniku
Jest to pierwszy polski spektakl teatralny inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej artystki.

Teatr Ziemi Rybnickiej przygotował coś wyjątkowego dla wszystkich miłośników sztuki. Już w najbliższy piątek 21 września o godz. 19:00 odbędzie się premierowy pokaz spektaklu pt. "Frida. Życie Sztuka Rewolucja." Jest to pierwszy w Polsce tego typu spektakl, poświęcony życiu i twórczości artystki. 

To wzruszająca opowieść o życiu i miłości, a także walce o artystyczną niezależność. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej.

Aktorka jest absolwentką wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarskiego ASP w Łodzi, dlatego rola ta ma dla niej szczególne znaczenie. Z wdziękiem i temperamentem przenosi widzów do magicznego Meksyku i opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życia artystki i nie tylko. Snuta przez nią opowieść pozwala także przyjrzeć się rzeczywistości, w jakiej żyły kobiety, malarki w tamtym okresie i jaką rolę odegrały w historii sztuki światowej. 

Źródło: www.facebook.com

Frida Kahlo to jedna z najpopularniejszych światowych artystek. Pochodziła z Meksyku, a zasłynęła głównie z malowania własnych autoportretów. Przez wiele lat była związana z malarzem Diego Riverą. Jej życie stało się inspiracją dla wielu twórców z całego świata i inspiruje po dziś dzień.