Czytasz: Frej i Miuosh na deskach Teatru Śląskiego

Frej i Miuosh na deskach Teatru Śląskiego

Czym Teatr Śląski umila oczekiwanie na premierę sztuki „Korfanty” w reżyserii Przemysława Wojcieszka?

Podobno królowa memów jest tylko jedna. O Marcie Frej, malarce, ilustratorce, animatorce kultury, głośno od lat w Polsce. Pani z Częstochowy, której twórczość podgląda 140 tysięcy fanów na Facebooku, tworzy feministyczne ilustracje zwane memami, nierzadko stanowiące ironiczny komentarz do bieżącej sytuacji politycznej w kraju. Z Martą Frej spotkamy się w czwartek, 19 października, o godz. 17 w ramach cyklu „Puder i Pył”. Rozmowę poprowadzi Zbigniew Białas, a bilety kosztują 5 zł.

Kto chce być częścią Teatru Telewizji?

Mamy wyjątkową okazję, by zobaczyć jak powstaje Teatr Telewizji. Przez trzy dni ekipa z redakcji Telewizji Polskiej będzie podglądać to, co dzieje się na spektaklach „Wujek.81. Czarna ballada” na Dużej Scenie. Potem zmontuje całość, oczywiście z udziałem publiczności. Emisja sztuki w Teatrze Telewizji odbędzie się w grudniu. To jeden z najważniejszych tytułów minionego sezonu – głośny spektakl muzyczny z udziałem artystów Teatru, Opery Śląskiej oraz rapera Miuosha.

Spektakle: 21 października, godz. 17, 22 października godz. 15 i 19. Bilety kosztują od 35 do 70 zł.

Płyta, komiks i Miuosh akustycznie

Z okazji 110. Urodzin Teatr Śląski wydał dwa oryginalne prezenty dla widzów: płytę CD z nagraniami wszystkich utworów z spektaklu „Wujek.81. Czarna ballada”, którą można kupić w kasie teatru w cenie 29 zł. Powstała też antologia komiksu, w której najlepsi rysownicy ze Śląska i Zagłębia przygotowali historie inspirowane katowicką sceną, miejscem, historią i artystami. Komiksy są dostępne w kasie teatralnej i przed spektaklami w cenie 29 zł.

Odbędzie się też seria koncertów akustycznych Miuosha i jego gości w Teatrze Śląskim. Najbliższe już 19 i 20 listopada oraz 12 i 13 grudnia. Bilety kosztują 80-100 zł.

Na premierę "Korfantego" poczekamy do 27 paździenika. 

Czytaj więcej