News

Fotoradar na "zakręcie mistrzów" nie działa

Elektroniczny bat na piratów drogowych zamontowany na katowickim "zakręcie mistrzów" nie robi dziś zdjęć. Wiemy, dlaczego.

Pod koniec października na zjeździe z ul. Murckowskiej w Katowicach na autostradę A4 w kierunku Wrocławia zamontowano fotoradar. Donieśli internauci, potwierdził właściciel urządzenia, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, dzisiaj "żółta skrzynka nie działa".

- Fotoradar nie rejestruje dziś wykroczeń kierowców. Urządzenie przechodzi zaplanowaną modernizację - poinformował Wojciech Król, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. - Na ten moment nie możemy powiedzieć, kiedy zakończą się prace modernizacyjne. Może to być jutro albo za tydzień - dodał Król.

Fotoradar, mimo wcześniejszych ostrzeżeń w postaci znaków (ograniczenie prędkości do 70 km/h a następnie 50 km/h) na "zakręcie mistrzów", ma komu robić zdjęcia. Tylko przez pierwsze trzy miesiące tego roku urządzenie zrobiło 7 tysięcy zdjęć kierowcom nieprzestrzegającym przepisów Kodeksu ruchu drogowego.

Gdzie trafiają zdjęcia z fotoradaru na "zakręcie mistrzów"?

Wszystkie fotografie wysyłane są automatycznie i bezprzewodowo do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Warszawie. Tam dane są przetwarzane a następnie wysyłane wraz z wezwaniem o zapłacenie kary do właścicieli pojazdów.

Fotoradar na "zakręcie mistrzów"

Fotoradar na zjeździe z ul. Murckowskiej w Katowicach na autostradę A4 w kierunku Wrocławia pojawił się w październiku 2016 roku. Zamontowano go, aby poprawić bezpieczeństwo kierowców na tym odcinku.

Kolizje na "zakręcie mistrzów" w latach 2013-2015:

Czytaj więcej

Napisz do autora a.baron@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Legendarny Śląski