Silesion.PL

serwis informacyjny

Fortuna wycofuje akcje z giełdy GPW i PSE

Po prawie ośmiu latach na warszawskiej giełdzie, bukmacher Fortuna Entertainment Group chce wycofać swoje akcje z obrotu.

Główny akcjonariusz ogłosił wezwanie na skup wszystkich akcji. 15 lutego walne zgromadzenie ma podjąć ostateczną decyzję o zakończeniu przygody z giełdami w Warszawie i Pradze.

Akcjonariusze Fortuna Entertainment Group, czyli firmy bukmacherskiej, głównego sponsora aktualnego piłkarskiego mistrza polski klubu Legia Warszawa, zdecydują o wycofaniu akcji spółki z obrotu na giełdach w Warszawie (GPW) oraz Pradze (PSE) – wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 15 lutego.

Wcześniej główny właściciel, należąca do grupy Penta Investments cypryjska spółka Fortbet Holdings ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Fortuna Entertainment Group N.V. W planach nabyciem ma kupno akcji uprawniających do 100 proc. łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Fortuny.

W związku z faktem, że wzywający chce ostatecznie nabyć wszystkie akcje w spółce uprawniające go do 100% łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki oraz umożliwić wszystkim akcjonariuszom mniejszościowym zbycie należących do nich akcji w spółce na równych warunkach, wzywający ogłosi i przeprowadzi ofertę dobrowolnego wykupu akcji w Republice Czeskiej, której będą podlegały wszystkie wyemitowane akcje w spółce dopuszczone do notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Pradze (PSE) i na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), które są zapisane na rachunkach papierów wartościowych w Republice Czeskiej – czytamy w komunikacie.

W ramach dobrowolnego wykupu od polskich inwestorów z GPW Fortbet chce skupić zaledwie 354.785 akcji, czyli 0,68 proc. kapitału Fortuny a od czeskich 10.304.197 akcji, czyli 19,82 proc. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 29,80 zł za sztukę. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest Erste Securities Polska.

Średnia arytmetyczna dziennych cen ważonych wolumenem obrotu w okresie 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania, w którym akcje znajdowały się w obrocie na PSE, wynosi 25,10 zł, a z 3 miesięcy 26,74 zł. Proponowana cena jest więc wyższa o odpowiednio 11,4 proc. i 18,7 proc.

Zapisy będą przyjmowane od 23 stycznia do 23 lutego 2018 r., zaś przewidywana data transakcji nabycia Akcji na GPW to 28 lutego 2018 r.
Na dzień ogłoszenia wezwania Fortbet ma 41 695 803 akcje, reprezentujące 80,18 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu.

źródło: Money.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023