Czytasz: Fornalik trenerem Piasta Gliwice (AKTUALIZACJA)

Fornalik trenerem Piasta Gliwice (AKTUALIZACJA)

Były selekcjoner reprezentacji Polski zastąpi na tym stanowisku Dariusza Wdowczyka.

Potwierdziły się medialne przypuszczenia - Waldemar Fornalik został trenerem Piasta Gliwice. Poprowadzi środowy trening zespołu, po czym zostanie przedstawiony oficjalnie, na konferencji prasowej.

Wcześniej pisaliśmy o sprawie:

"Proszę o pół napastnika"

Waldemar Fornalik miałby zastąpić na tym stanowisku obecnego trenera, Dariusza Wdowczyka.

Piast Gliwice przegrał ostatnie dwa mecze i znajduje się w tabeli w rejonach spadkowych. Do tego trener Wdowczyk po sobotniej porażce z Wisłą Kraków powiedział, że zabrakło mu „ostatniego podania, walki, takiej zadziorności, żeby ten dobry rezultat uzyskać, żeby zdobyć bramkę.” Wdowczyk nie krył złości po przegranej z Wisłą.

- Przegrywamy w końcówce meczu. Naprawdę trudno mi się z tym pogodzić, bo wyglądaliśmy w tym spotkaniu nieźle, ale niektórzy popełniali tak proste błędy, że na tym poziomie nie powinno się to zdarzyć. Proszę o pół napastnika. Nie całego, ale pół - powiedział trener.

Słowa krytykujące atakujących drużyny nie spodobały się władzom Piasta. Słaba skuteczność napastników to od dłuższego czasu bolączka drużyny.

Fornalik pomoże?

Czy Waldemar Fornalik będzie lekarstwem? Nazwisko byłego selekcjonera reprezentacji Polski pojawiło się przy temacie zmian w gliwickiej drużynie. Fornalikowi miałby pomagać jego brat, Tomasz.

Waldemar Fornalik rozstał się z Ruchem Chorzów po 2,5-letniej współpracy. Były selekcjoner reprezentacji Polski z „Niebieskimi” związany był od 2009. Z drużyną z Cichej pożegnał się w kwietniu, w 97 rocznicę powstania klubu.

Najbliższy mecz Piasta odbędzie się w piątek. Drużyna zmierzy się z Arką Gdynią.

Czytaj więcej