Czytasz: Fornalik: Stadion Śląski to takie Wembley

Fornalik: Stadion Śląski to takie Wembley

Borys Budka bieganie ma w nogach, a Fornalik, Michalik i Ševković piłkarskie wspomnienia w pamięci.

- Najbardziej lubię piłkę nożną. Jak byłem bajtlem to nawet trenowałem w młodzikach Ruchu – mówi Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Piłkarskie wspomnienia ze Stadionem Śląskim ma Klaudiusz Ševković, radny miasta Chorzów. Mecze piłkarskie oglądał na żywo i ma nadzieję na kolejne sportowe przeżycia na tym obiekcie. Na pewno będzie kibicował w czasie meczu Polskiej Reprezentacji, która 27 marca zmierzy się towarzysko z Koreą Południową. - Pewnie zaskoczę, ale obecnie moim ulubionym sportem jest golf – przyznaje Ševković.

Fornalik obejrzałby mecz reprezentacji, a Budka czeka na maraton

Waldemar Fornalik, dawny selekcjoner Reprezentacji Polski w piłce nożnej i obecny trener Piasta Gliwice, ma wiele wspomnień związanych ze Stadionem Śląskim. Oczywiście, głównie piłkarskich wspomnień.

- W ramach finału Pucharu Polski rozgrywany był tu mecz GKS Katowice i Ruchu Chorzów. Teraz marzę, żeby Polska Reprezentacja grała tutaj jak najwięcej spotkań. Bo Stadion Śląski to takie polskie Wembley, kolebka polskiej piłki, tu się wydarzyło wiele ważnych spotkań – mówi Fornalik.

Z kolei Borys Budka, poseł na Sejm RP, piłkę nożną ogląda przed ekranem telewizora. Choć nie tylko! Był na meczu Polska-Anglia, który rozegrał się na Stadionie Śląskim. Sam natomiast preferuje lekkoatletykę. Na swoim koncie ma 10 maratonów, w tym pierwszy Silesia Maraton, który ruszył w 2009 roku właśnie spod Stadionu Śląskiego.

***

Politycy założyli sportowe ubrania i pobiegli po nowoczesnej bieżni Stadionu Śląskiego. Trenowali wytrwale pod okiem Joanny Jóźwik, wspaniałej biegaczki i lekkoatletki. A tym samym zainaugurowali cykl treningów z gwiazdami na Stadionie Śląskim. „Śląskie trenuje na Śląskim” to wspólna akcja Silesion.pl, Stadionu Śląskiego i Urzędu Marszałkowskiego.

A już za tydzień, 18 lutego, każdy będzie mógł sprawdzić swoje fizyczne możliwości i to pod okiem niezwykle popularnego Qczaja, czyli trenera z Zakopanego.

Czytaj więcej